Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bios frissítés hogyan?

Bios frissítés hogyan?

Figyelt kérdés

Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap van a gépemben. Még sose frissítettem a biost, de most szükség lenne rá. Valaki lenne olyan kedves, hogy leírja nekem lépésről lépésre ennek a menetét? Félek elrontom és tönkremegy.


[link]


2021. jan. 10. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Google
2021. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Amikor ezt olvastam:

"Supports RGBW & UV Light Strips"


...akkor az jutott eszembe, hogy hová fog még "fejlődni" a számítástechnika? Elmegyünk roma-módba és a lényeget elfedik a sok haszontalan csili-csáléval?


Mellesleg ezeken az "új" gépeken van egyáltalán még BIOS? Esetleg az elnevezés maradt meg.


Bár találtam egy BIOS Utility-t:

[link]


De külön BIOS-okat és Flash Utility-t nem:

[link]

2021. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ThodEE GoD ***** válasza:
89%

Support->F60e letöltés, kicsomagolod, pendriveot bedugod, formázod fat32re, rá másolod akár mappástul akár mappa nélkül a B450AE.60E-filet , mondod a gépnek hogy újraindítás, nyomkodod a DEL-t na innen kicsit nehezebb mert ahány gyártó annyi szokás, kell lennie egy flash lehetőségnek ott látni fogod a pendriveot és rajta a filet, enter aztán csinálja is, esetleg megkérdezi hogy biztos vagye benne, és figyelmeztet hogy a tápellátás elvesztése komoly veszélyforrás.


Ha le fagy a géped vagy elmegy az áram akkor cumi van.

2021. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Régebben sokkal nehezebb és van veszélyesebb volt biost frissíteni. Ma már egyszerű és kevés rá az esély hogy baj legyen.
2021. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb egy bootable pendrivera ráhúzod a bios frissítését, újraindítod, esc gombot szoktam nyomogatni, akkor kiírja egy menüben, h melyik a boot select ott kiválasztod a pendrivet és arról fel is telepíted.

Manapság már nem nagyon lehet elrontani tényleg, igazából már a bios is egy komolyabb szoftvernek mondható olyan funkciókkal, hogy csak na. :D

2021. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Egyébként biosban érdemes/lehet még állítgatni dolgokat, hogy gyorsabb legyen a gép? Proci, vga, ram?
2021. jan. 10. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
XMP
2021. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!