Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri még az...

Szerintetek megéri még az i9-es Macbook Pro 16"-ost megvenni, vagy inkább várjam meg az M1X processzorral szereltet?

Figyelt kérdés
Mindenképpen pro-t szeretnék venni és mindenképpen 16 colosat (mivel 15-ös már nincs). Attól félek, hogy az intel nem lesz-e idővel kevésbé támogatott. Arra gondolok, hogy az új frissítések már csak az ARM architektúrára fognak kijönni, illetve az app fejlesztők is arra fognak fókuszálni. Mit gondoltok erről?

2021. jan. 10. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog egyik napról megszűnni csak úgy a támogatása, még egész biztos, h pár évig elég támogatott lesz -3-4 évet mondanék rá fixen.
2021. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék i9-et, ekkora dobozban az nem hűthető rendesen. Nem véletlenül vergődtek a macbook pro felhasználók az elmúlt néhány évben a folyamatos throttling miatt.


Ha nem sürgős akkor én megvárnám a M1X-et, hátha az jobban muzsikál.

2021. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A támogatás elmaradásától ne félj, 5-6-7 éveig még fogják támogatni biztosan. Sok éves átmeneti időszak lesz ez, nem úgy fogják csinálni, hogy akkor február 39-től lekapcsolják a régi rendszereket.

Ki is törne a parasztgyalázat, azért elég sok inteles Mac szaladgál a világban...

Gondolj csak azokra akiknek még mérlegelési lehetőségük sem volt, mert 2020 év elején vettek gépet amikor még nem tudott kb senki az M1-ről.


Nekem is inkább a hűtés a bajom... vennék én is most gépet, de nem tudok dönteni.... Lehet iMac-el jobban járnék (nekem nem feltétlen kell a hordozatóság)

Van aki fagyasztott zöldborsót tesz a gép alá ha videót renderel :D

Ha durván számításigényes feladatokat csinálsz a géppel akkor lehetnek gondjaid.

2021. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Akadnak számításigényes projektjeim, grafikus, videóvágós történetetek :D Úgy érzem kivárok még
2021. jan. 10. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Haveromnak egy régebbi Macbook Proja van ( i7-4xxxHQ) már az is majd elolvad FinalCut X alatt. Ha rákeresel a neten, akkor sok olyan "hisztit" fogsz találni az elmúlt másfél évből, ahol mindenki kibukott a MBPron, hogy egy használhatatlan sz@r, mert elmelegszik ( nyilván csúcs processzorokat nem tudsz akkora házban lehűteni.. ).


A Mac Mini már kijött az M1-es procival és meglepően jól muzsikál videó vágásnál - már amit a videókon látni engedtek. Mac vonalon mindenképp megéri kivárni, mert a jelenlegi intel alap az....


Ha nem vagy az apple ökoszisztémához kötve akkor a PC-notebook vonalon most is van alternatíva.

2021. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"notebook vonalon most is van alternatíva."

mert egy i9-es kazán egy win-es laptopban 30 fokkal hidegebb mi? :D

csak vicc!!

2021. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Nem, csak mas gyarto nem rak bele egy 50W-os CPU-t ilyen hutesu laptopba

2021. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"mert egy i9-es kazán egy win-es laptopban 30 fokkal hidegebb mi? :D"


Vettem :D


Ha már más is reagált:

a jelenlegi Ryzen7 4800U 15W TDPvel közel hozza az i9-10980HK 45W-os teljesítményét, 25W-ig elengedve meg is előzi azt. Ha kerül mellé egy normálisabb GPU akkor azért az már munkánál rendesen odab@sz és még a laptop sem fog elolvadni :D

2021. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vágó vagyok főállásban. Egy i9 2019-es 15" Pro gépen nyomatom és hát rendereléskor elnyomja a porszívót is a Mac zaja... :D Ha most kellene választanom, biztosan várnék az új chip-es kiadásig.
2021. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!