Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az álom és fantázia miért nem...

Az álom és fantázia miért nem számít virtuális valóságnak?

Figyelt kérdés

Hobbiból egy esszét írok, egy tanulmányt amiben azt taglalom, hogy a virtuális valóság tulajdonképpen már az ókortól itt él velünk. Csak eredetileg a fejünkben volt a helye, mert az agy is egy komputer végső soron. Véleményem szerint a vallások szoftverek, programok amiket feltelepítettek a hívőkre,és ők attól kezdve egy filteren keresztül látják a világot, a valóság a vallásukhoz igazodik. Továbbá a biblia pl programsor pl 10 parancsolat, mert megszabja hogyan élj és hogyan ne.


Úgy gondolom, hogy a vallás sz első szoftver amit megalkotott az ember, aminek a legmarkánsabb példánya a katolicizmus, stb.


Éppen most fordítok egy könyvet, szintén hobbiból ami azt taglalja az újtestamentum elemzésével ami arról szól, hogy az újtestamentumot szándékosan, írták meg és több demo verziója is volt a katolicizmusnak mint pl a zoroasztrinizmus vagy Mitasz kultúra. Egy fajta pszichológiai HADVISELÉSKÉNT.


A program a szövegbe kódolt képek, dramaturgia segítségével hat az emberek tömegeire, így kordában tartva őket, felhasználva az elme szabad területeit.


A programozás persze analóg nem digitálsi. De a recept egyszerű kitalálunk egy figurát "rávetítjük" egy helyre halála után majdnem száz évvel mikor már nincs senki aki megcáfolná és szájába bölcsességet, vagy propagandát adunk.-így gyakorlatilag az ókorban feltaláltak egy szoftvert amit vallásnak hivunk, ez a szoftver mérte az időt, ünnepei segítségével és naptárként is funkcionált. Szabályozta a társadalmat is.


továbbá úgy gondolom hogy az irodalom az a videójátékok kezdetleges elődei lást papír alapú szerepjátékok.


Szóval erről írok. Érdekelne a véleményetek és tudtok e Dr Atwill könyvén kívül más irodalmat ami ezzel foglalkozik? (The cesar's messiash)



2021. jan. 17. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Az álom azért nem virtuális valóság - legalábbis a jelen használatos formában - mert nem mesterségesen generált, informatikai eszközökkel megjelenített.


A vallást meg túlságosan leegyszerűsíted, némi krisztofób felhangokkal megspékelve.

2021. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

"nem számít virtuális valóságnak"


Ki mondta?

2021. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon boncolgatni akarjuk a szavak jelentését, a "virtuális valóság" meg nem valóság.

Szép dolog filozofálni, de ez tipikusan az az eset, amikor - szerintem - nem vezet sehová az etimológiai boncolgatás, egyszerűen ráhúztak egy jól hangzó kifejezést egy technikára, ezélrt hívják úgy.

2021. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

„egyszerűen ráhúztak egy jól hangzó kifejezést egy technikára, ezért hívják úgy.”


Amellett, hogy igazat adok a kollégának, még hadd tegyem hozzá: És ezért nem hívnak így mást. Ezt a szóösszetételt lestipistopizták egy szűk területen belüli használatra, de voltaképpen semmiféle védhető érv nem szól amellett, hogy miért ne lehetne egy mesére, egy rádióműsor hangkulisszáira, egy festmény alkotói furfangjaira, vagy egy pszichedelikus élményre alkalmazni. A kérdésre szerintem annyi a válasz, hogy 𝘤𝘴𝘢𝘬. Ma megállapodás-szerűen egy bizonyos digitális megvalósításhoz kötik a definíciót, és ez rekeszt ki minden egyebet, ami a kifejezés puszta logikája alapján még kényelmesen beleférhetne.

Ha emellett valóban érdekel a véleményem, azt gondolom, hogy kissé fiatalnak tűnsz a feladathoz. Szinte minden bekezdésed ütős érv amellett, hogy ne írd meg ezt a tanulmányt. A szöveged tele van erősnek és eredetinek szánt elhamarkodott, együgyű ötletekkel, amelyek mögött leginkább némi félműveltség és félretájékozottság sejlik fel. Az alapeszmét nem nevezném újnak, de talán még nem is lerágott csont, csak éppen egy besörözött fodrásztanuló szintjénél szélesebb rálátással lenne érdemes taglalnod. Ez a gondolatmenet az ismeretek hiánya miatt ilyen szép kerek, de gyanúm, hogy a vele kapcsolatba hozható tudományágak képviselői közül bárki találhatna rajta szétcincálni valót.

A programozás néhány évtizede igazán trendi, sok mindenre kitűnő modelleket ad, és nem nehéz látványos analógiákat találni a világban futó és a programozott folyamatok között, de én mégis némi kétkedéssel fogadom az efféle megvilágosító erejű ráeszméléseket. Az éppen aktuális tudományos paradigmának megfelelően hasonló meggyőző erővel magyarázták meg a világ, a társadalom és az ember ügyes-bajos dolgait a vallásfilozófiai-, matematikai-, vegytani-, mechanikai-, üzleti-, evolúciós-, pszichológiai-, stb. törvényszerűségek alapján, aztán valahogy mégis mindig az az izgalmasabb, mikor valaki arra jön rá, hogy mi nem stimmel az éppen divatos Bölcsek Kövével. Most éppen nagyot megy a fejtegetéseidhez hasonló társadalommérnökösködés, mi sem egyszerűbb, mint ugyanezt a szemléletet régi, félig sem ismert korokra is rávetíteni. Viszont érdekesebb, gondolkodóhoz méltóbb és talán hasznosabb is lenne eltérő nézőpontot keresni – bár lehet, hogy az már nem illeszkedne a Programozás rovatba...

2021. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tabaki, köszönöm a választ és figyelembe veszem, ígérem!
2021. jan. 17. 22:27
 6/6 tabaki ***** válasza:
Hát, ezek szerint a jó szándékomból is átment valami, de gratulálok az önuralmadhoz, amivel a morcos hangulatban fogant tegnapi mondatfüzéremet fogadtad. Ennél azért tapintatosabban illett volna beszólogatnom, elnézést a néhol öncélúan könyörtelenre sikeredett fogalmazásért.
2021. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!