Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most akkor az Extreme Digital...

Most akkor az Extreme Digital törölte a regisztrációmat?

Figyelt kérdés

Írtam neki hogy fiókomat szeretném törölnék és ezt kaptam:

Tisztelt Érintett!



Társaságunk az Extreme Digital Zrt. (1033 Budapest, Szentendrei út 89-95. X. ép.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló 2016/679 Európai Parlament és Tanács (EU) általános adatvédelmi rendelet (a továbbiakban: „GDPR"), 12. cikk (3) bekezdése alapján az alábbi tájékoztatást nyújtja.



A GDPR ezen cikke értelmében az adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül, de mindenféleképpen a kérelem beérkezésétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintett a 15-22. cikk szerinti kérelem nyomán hozott intézkedésekről.



Ön a GDPR 17. cikk szerinti törléshez való jogát gyakorolta, azaz arra irányuló kérelmet nyújtott be, hogy társaságunk törölje az Ön személyes adatait.



Társaságunkhoz érkezett levele alapján, a jelen levelem kézbesítését követően töröljük azon személyes adatait, amelyek nem esnek a kötelező adatkezelés körébe.


A törlésre a [link] címén elérhető adatvédelmi tájékoztató 10. pontjában meghatározottak szerint és az Ön kérelme alapján kerül sor:



Törléshez („elfeledtetéshez”) való jog:



Az érintett az alábbi indokok valamelyikének fennállása esetén jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törölje a rá vonatkozó személyes adatokat:


a) személyes adatokra már nincs szükség abból a célból, amelyből azokat gyűjtötték vagy más módon kezelték;


b) az érintett visszavonja az adatkezelés alapját képező hozzájárulását, és az adatkezelésnek nincs más jogalapja;


c) az érintett tiltakozik az adatkezelés ellen, és nincs elsőbbséget élvező jogszerű ok az adatkezelésre vagy amennyiben az adatkezelés közvetlen üzletszerzéshez kapcsolódna;


d) a személyes adatokat jogellenesen kezelték;


e) a személyes adatokat az adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jogban előírt jogi kötelezettség teljesítéséhez törölni kell;


f) a személyes adatok gyűjtésére információs társadalommal összefüggő szolgáltatások kínálásával kapcsolatosan került sor.



Kötelező adatkezelések:



A kezelt adatok



Adatkezelési cél



Adatkezelés időtartama



Adatkezelés jogalapja



Számlázási cím(ek):


kötelező: (vezetéknév, keresztnév, telefonszám, cím (ország, irányítószám, helyiség, utca, házszám)


nem kötelező: adószám



online termékértékesítés,

a vásárlás és a fizetés dokumentálása, a számviteli kötelezettség teljesítése,

számlakiállítás, a fizetés lebonyolításának lehetősége,



A szerződés teljesítéséig, az érintett személy hozzájárulásának visszavonásáig, ennek hiányában az Adatkezelő az adatokat a vásárlás időpontját követően, a Ptk. 6:22. § alapján 5 év múlva törli.



Ha az adatokat az Adatkezelő a Számv. tv. alapján köteles megőrizni, akkor az adatokat az Adatkezelő az érintett hozzájárulásától függetlenül csak a felhasználói fiók megszűnését követően 8 év múlva törli.



Szerződés teljesítése a GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pontja alapján a vásárlás és a fizetés dokumentálása, a számviteli kötelezettség teljesítése, valamint a számlakiállítás és a fizetés lebonyolítása során jogi kötelezettség teljesítése a GDPR 6. cikk (1) bekezdés c) pontja, valamint a Számvit. tv. 169.§ (2) bekezdése és az Áfa tv. 169.§ alapján.



Társaságunk, így a kötelező adatkezelés kivételével a továbbiakban nem kezeli az Ön személyes adatait.



Vagy kell még valamit csinálnom szerintetek?

Nem nagyon értem.


Link: [link]



2021. jan. 21. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Megbízhatatlan társaság. Miért ragaszkodsz hozzá? Nincs más megoldás?
2021. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha jelszót akarok küldeni hogy meg tudjam tényleg törölték e akkor az email-re akkor azt írja hogy nincs ilyen email címmel regisztrált.


Ha nem használom nem akarok benne lenni a rendszerben


Volt már olyan dolgom hogy írtam más oldalnak azt mondták töröltük, rendben, aztán még is be tudok lépni.

2021. jan. 21. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:

"A törlésre ... az Ön kérelme alapján kerül sor"

én úgy értelmezem, hogy te kérted hogy töröljék. volt másnak is hozzáférése a profilodhoz?

2021. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

'Ha jelszót akarok küldeni hogy meg tudjam tényleg törölték e akkor az email-re akkor azt írja hogy nincs ilyen email címmel regisztrált.'


Tovabba:

'Társaságunk, így a kötelező adatkezelés kivételével a továbbiakban nem kezeli az Ön személyes adatait.'


Es akkor most mi a kerdesed? A regisztraciodat toroltek, csak a torveny szerint kotelezoen megtartando adatokat taroljak tovabb. Mit szeretnel meg?

2021. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen én kértem töröljék, csak én használtam.
2021. jan. 21. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
akkor mit akarsz még?? :D
2021. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Emag ezt küldte:

Kedves !


Köszönjük megkeresését!


Abban az esetben, ha Ön töröltetni szeretné fiókját kérjük legyen szíves kérését a data.protection@emag.hu e-mail címre elküldeni. Az érvényben lévő adatvédelmi törvény miatt beérkezett kérelmét nem tudjuk továbbítani az említett címre, ezt Önnek kell megtennie közvetlenül.


További információkat az adatvédelmi irányelvek és személyes adatok kezelése vonatkozásában a következő linken talál:


[link]


Megértését köszönjük és további szép napot kívánunk!



El is küldtem arra az email címre, de az Emag-tól ez jött

Mondd el nekünk a tapasztalatodat!


Fontos számunkra a véleményed ezért szeretnénk megköszönni, hogy ezt megosztod velünk! Sikerült megkapnod a megfelelő segítséget? Örülnénk, ha értékelnéd mennyire volt hasznos a tőlünk kapott információ.


Válaszd ki azt a hangulatjelet, ami a legjobban kifejezi munkatársaink segítőkészségét.


Kellemetlen


Nem túl jó


Is-is



Nagyon jó



Ha küldők jelszót azt írja hogy elküldték de nem jön meg, akkor még van fiókom?

2 db fiók felesleges.


Olyan oldallal mit tudok kezdeni akiknek már meg írtam párszor de semmit se tesznek vagy ha visszaírnak azt írják rendben, törölték.

2021. jan. 21. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Oke, feladom. Menj kezeltetni a psziches problemaidat, ne a webaruhazakat zaklasd baromsagokkal.
2021. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!