Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Operációs rendszer nélküli...

Operációs rendszer nélküli gépre milyen programok kellenek,hogy lehessen internet?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy operációs rendszer. Meg egy böngésző.
2021. jan. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Oprendszer nélkül nem nagyon tudsz semmit se csinálni. Ha nem akarsz fizetni, akkor használj limuxot
2021. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A számítógépekre mindenképp kell egy operációs rendszer, legyen az Windows, MAC, Linux, vagy csak a gyári Free Dos.

Gyanítom, hogy az alatt, hogy operációs rendszer nélküli számítógép, te a Free Dost érted, amivel megvetted a laptopot.

Nos, ez a Free Dos szinte semmire nem használható, és lényegében csak azért van rajta, hogy bekapcsoljon a gép.

Ezt a vásárlók 100%-a egyből le is cseréli, vagy cserélteti egy Windowsra, vagy Linuxra.

2021. jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Operációs rendszert. :)

Mondjuk egy Linux Mintet: [link]

Vagy megvásárolod a Windowst.


#3: Igazából a FreeDOS-t azért szokták rátelepíteni, mert van (vagy csak volt??) olyan szabály, hogy komplett számítógépet nem lehet operációs rendszer nélkül árulni. És hiába nem vagyunk előbbre azzal, ha egy FreeDOS-t feltelepítenek rá (ami egyébként egy igen jó operációs rendszer... azokra a célokra, amikre megalkották), viszont a jogszabályt így sikerült kicselezni. Olyan ez, mint a '80-as években Spanyolországban, ahol a 64 kB-os gépekre még extra vámot kellett fizetni, a nagyobb memóriával szereltekre nem. Mit csináltak? A 64k-s gépbe tettek bele még egy kis RAM-ot, amit a proci - és az oprendszer - ugyan nem ért el, tehát semmi haszna nem volt, de megkerülték a jogszabályt.

Egyébként a FreeDOS ma már annyira nem divat, jobb helyeken egy Linuxot felraknak rá, ami - ha nem bénázzák el a telepítést - egy jól használható, korszerű rendszer.

Nekem egyébként sikerült oprendszer nélküli notebookot vennem, mivel eleve Linuxot szerettem volna használni. Gondolom, azóta lazíthattak a szabályozáson, hiszen hivatalos magyar webáruházból vettem, nem valami sufnicégtől. Mindenféle mókolás nélkül volt olyan opció, hogy operációs rendszer nélkül kérem.

2021. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Operációs rendszer kell,telepítve kell legyenek a driverek, meg egy böngészőre is szükség van
2021. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal sosem volt ilyen jogszabály, ez csak egy városi legenda. De nem vagyok jogász. Amúgy nem értem, miért vesz valaki ilyen gépet, ha nem ért hozzá.
2021. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!