Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik mikrofon voln a legjobb...

Melyik mikrofon voln a legjobb választás? Számítógéphez mint podcast és kamera elé, videós tanfolyam készítéshez keresek

Figyelt kérdés

Egy online webáruházat készítek és szeretnék minőségi tartalmakat gyártani mellé: a) Podcast szerű adások készítése b) Videó kommentár készítés c) Marketing anyagokhoz jó minőségű hangfelvétel d) Videós tanfolyamhoz


Persze tudom, hogy a dolgozó szoba kialakítása is épp úgy fontos, ezért szeretném amennyire csak lehet hangszigeteléssel ellátni, viszont arra volnék kíváncsi, hogy egy hozzáértő mit ajánl, az alábbi célú felhasználás mellett:


1, Windows számítógépen használnám. (Sajnos azt nem tudom, hogy milyen hangkártya van benne, később tudom megnézni, ezekben vagyok biztos: Shenzen Tech (2011) 3.2s1 alaplap, cooler álló, Intel i7-3930K 6/12 3,2/3,8Ghz, RAM 16GB 4x4 1600 DDR3 non-ECC, Floston Pure Style ház, Chieftec 700W PFC táp , 2TB WD 100/100 240GB M2 SSD, MSI GTx 1070 8GB


2, Volna olyan szereplő aki egy kamerába beszél, így neki pedig egy kis méretű mikrofont volna érdemes vásárolni amit felcsíptethet a gallérjához? Ha igen, akkor ebből is milyet? A keret: Szeretném 40-50e Ft-ból a két eszközt "megúszni" de persze megértem ha drágább, kérem hogy aki a témában jártas, röviden vázolja fel mit ajánlana. (Illetve hogy használtal érdemes-e, vagy újonan volna az igazi?)



#mikrofon #podcast készítés #reklámyanyag hang kommentár #kommentár készítés #video tanfolyam
2021. jan. 25. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csipiben gondolkozol, akkor Rødet érdemes venni. Asztalra tehető, pop filteres Trust is elég jó minőségben rögzít, bár érdemes mögé egy paravánt tenni.
2021. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2021. jan. 26. 08:14
 3/4 anonim ***** válasza:

csiptetősben a Rode Smart Lav+ viszonylag olcsó és jó, a Boya M1 azt hiszem, még lcsóbb és hosszabb kábele van. mindkettőn TRRS fejhallgató csatlakozó van, amit be elhet dugni jack dugós telefonba. ha rendes kamerára akarod dugni, akkor kell egy TRRS-TRS átalkaító, mivel a kamerákon TRS csatlakozó van.


első körben szerintem ezzel kísérletezz! ezt podcasthez, narrációhoz is tudod használni, persze egy külön, jobb minőségű mikrofonnal jobb minőséget kapsz, amikor nem muszáj csiptetősnek lennie. viszont 40-50 ezerből nem biztos, hogy túl komoly mikrofon fog kijönni.


a Rode-nak van Podcaster mikrofonja is, de magasabb áron. az jobb nem csak podcasthez, hanem narrációhoz is. van aki még vlogoláskor is ilyesmit használ, nem zavarja, hogy látszik a videóban.

2021. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2021. febr. 2. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!