Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2015-ös Macbook Pro 15"...

2015-ös Macbook Pro 15" megéri? Meddi lesz még használható (lightroom, photoshop)?

Figyelt kérdés

16gb ram, Radeon R9 M370X 2GB.

Érdemes még ennyi idős gépért pénzt kiadni? Hobbifotós vagyok, Lightroomot és Photoshopot használok leginkább. A jelenlegi - kissé öregecske - Dell laptopomon nagyon korlátozottan tudom használni ezeket a programokat. Gondoltam, hogy mivel telefonban nagyon bejött az Apple, kipróbálnám a számítógépüket is, de nem akarok egyből egy újat venni, mi van, ha nem tetszik mégse alapon. Ezt 2015-ös, utolsó touch bar előtti modellt nagyon dicsérik.


Ér ez 300 ezer forint fölötti összeget 2021-ben? Használható lesz még 4-5 évig vajon? Ki szeretnék próbálni egy MacOS gépet, de elég sok pénz ez ahhoz, hogy lehet, hogy mégse tetszik, vagy 1-2 éven belül már használhatatlan lesz.



2021. jan. 27. 13:44
A kérdező szavazást indított:
Jó gép, megéri
Jó gép, de nem ér annyit, amennyiért mennek
Nem éri meg
4 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Nem tudom, hogy ezt orvosolták-e már a kinézett gépen.

Egyébként nem rossz gép.

2021. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hogy szuperalt?
2023. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából bejött. Pár apró dolog volt, amit nem szerettem rajta:

- a francnak kell átvariálni a billentyűzetkiosztást (a speciális karakterek tök máshol vannak, mint a windowsos gépeken. Pl a @ az Option + Q, de a Command + Q pedig a force quit, amibe azért bele lehet szaladni véletlenül)

- a beépített képnézegető egy vacak. Gépen tárolt képfájlokra kattintva megnyílt egy ablak, amiben nem lehetett jobbra-balra lapozni. ha bezártad és menyitottál egy újat, akkor megnyílt az előző is, egy idő után rengeteg kép nyílt meg így, hacsak nem force quittel léptél ki.


De amúgy szerettem a gépet, főleg a touchpad, annak közelében nincs semmi más. Végül eladtam nemrég, mert akartam játszani is, két gépet meg nem akartam megtartani, de ha a pénz nem lenne visszatartó erő, lenne egy asztali gépem meg egy legalapabb új Air.

2023. febr. 1. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!