BIOS teljes reset?

Figyelt kérdés
Próbáltam a BIOS jelszót visszaállítani alapértelmezett rá mivel megvettem egy gépet ám a tulajdonos sem tudta a jelszót viszont olcsón jutottam hozzá. A probléma az hogy hiába veszem ki az elemet valamint hiába teszem át a jumpert, A probléma továbbra is fent áll ugyanis bekapcsoláskor kéri a bios jelszót. Próbáltam alapértelmezett jelszavakat beírni ami a gyári viszont az sem segített. Valakinek van valamilyen Ötlete?

2021. febr. 13. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen alaplap?
2021. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Egy napra vedd ki az elemet és a konnektorba se legyen bedugva.
2021. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

Amikor áttetted, akkor kapcsold be a gépet, bejön a BIOS, és megkérdezi valóban törölni akarod-e?

...Yes, kilépsz, áramtalanítod, visszateszed a jumpert az eredeti tűkre. Nálam így működött nemrég, ha csak átraktam, majd kis idő múlva vissza, akkor maradt a jelszó nálam is. Van ahol csak egy elem kivétel segít...

2021. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az angol kiosztású Y kell majd, aha jól emlékszem "Z" a magyaron, de nézd meg.
2021. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az alaplap Asrock FM2A75M-DGS
2021. febr. 13. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nyomni kell a bekapcs gombot... elvileg.

2021. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom hogy marad meg a memóriában neki... Már mint próbáltam
2021. febr. 14. 14:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor elem ki, jumper át, és próbád az 1 napot, amit ajánlottak... Amikor kihúzod a konnektorból 5 sec-ig tartsd nyomva a bekapcsoló gombot.

Érdekes, mert van olyan amelyik az elem kivételével megoldódik, van ahol jumper 15 sec, van ahol jumper de vissza a dugóba és bekapcs után a bejövő BIOS-ben a clear-re Yes-t nyomni... Aztán van ahol 1 napig.

BIOS-a válogatja... pontosan miért, ahhoz valaki biztos tudja a választ?!

2021. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!