Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új gép, no signal probléma?

Új gép, no signal probléma?

Figyelt kérdés

Ma jött meg a gépem amit rendeltem. Sajnos nem értek az építéséhez, szóval kiválasztottam a komponenseket és összerakták, majd szállították.


Config:

CPU : Ryzen7 3700x

GPU : Rtx 3070

MOBO : MSI b450m PRO-M2 Max

RAM : 2x 16gb dualchannel ddr4 2666as

TÁP : be quiet 9, 700w

1TB barracuda HDD + megnemmondom milyen 480gb SSD.


A probléma: A gép bekapcsol szépen de nincs kép a monitoron. Nem fekete a kép, simán No Signal. A monitornak nincs baja, laptopról és egy másik gépről hiba nélkül megy. HDMIvel van csatlakoztatva a grafikus kártyához. Bekapcsoláskor minden venti felpörög, vele a grafikus kártyáé is (nincs semmi sípolás, szinte teljes a csend). Az alaplapon a DEBUG lightoknál fehéren világít a DRAM led. A perifériám felvilágít ha bedugom. Az alaplap 2 ram slotos, cserélgettem a ramot össze vissza, fordítva és egyenként is külön mindkét slotban. A másik gépemből kivettem a ramokat és kipróbáltam az újban, a hiba még mindig fennáll. Gondolom az alaplap a hibás vagy a RAM slotok az alaplapon. Szerintetek? Esetleg valami amit nem veszek észre? Király lenne ha nem kéne cserélni az alaplapot



2021. febr. 13. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld az elsödleges csatlakozót!
2021. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha a HDMIre gondolsz, sajna nem fog menni mert nincs integrált GPUja a ryzen7 3700x-nek. Illetve csináltam CMOS resetet, nem segített.
2021. febr. 13. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A no signal arra utal hogy a PC-nek semmi baja.display kábellel próbáld összekötni.esetleg a monitoron próbáld átállítani a kimeneti jelet..
2021. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A GPUn meg 1 HDMI és 3 DisplayPort van.
2021. febr. 13. 20:43
 5/5 anonim válasza:
Van más monitor/TV amivel ki tudod próbálni? Érdemes lehet akár átvinni a szomszédhoz is egy próbára más kijelzővel is ugyanezt csinálja-e. Van hang kimenetre téve? Hallik legalább ahogy bekapcsol a windows? Jó lenne tudni, hogy a háttérben meddig jut el a dolog... az oprendszerig, vagy már a BIOS-nál elakad.
2021. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!