Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A TPM kell vagy nem?

A TPM kell vagy nem?

Figyelt kérdés

A prolémám az hogy csináltam egy alaphelyzetbe állítást a gépemen és beállítottam hogy töröljön mindent minden meghajtóról, mert szerettem volna megtisztítani a gépet.

Túl sok minden volt rajta már magam sem tudom mik.A gépet kb 5 éve vettem használtan szóval onnan is ki tudja milyen rejtett fájlok voltak rajta. Tehát a lényeg a lényeg szerettem volna megtisztítani a gépet. A probléma ott kezdődött hogy miután végzett az alap helyzetbe állítás a gép kérte hogy aktiváljam vagy ne a TPM-et. Na most eddig azt sem tudtam hogy a TPM létezik. Viszont miután utána néztem hogy mi az írták hogy adatokat tárol meg jelszavakat meg kulcsokat stb. Utána néztem itt gyakorin is és bár olvastam olyat is hogy valaki nem aktiválta és gyorsabb lett tőle a gépe de egy másik TPM-es kérdésnél meg azt olvastam hogy valami 48-as kódsor kell hozzá. Hogy működik ez a TPM mi lesz ha beaktiválom?, és mi lesz ha nem? Ha beaktiválom addig nem tudok majd mit csináli míg be nem írom a kódot vagy mi? Ha meg nem aktiválom akkor a gépem könnyebben támadható lesz?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. febr. 15. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd.. nem tudom, mi az a TPM, és a lehetséges kb. 50 rövidítés közül nem fogom végigbogarászni, hogy melyik lehet az a TPM, amire te gondolsz.

De a leírásod alapján valami password manager (?) lehet.

Nos, három dolgot mondanék.

1. Soha nem bízunk meg egy random idegen rendszerében! Ha te használtan gépet veszel, az első dolognak kéne lenni, hogy újratelepíted. Ki tudja, hogy az előző tulaj miket pakolt rá, még az is lehet, hogy élőben nézte, hogy te mit csinálsz. Nyilván ez valószínűtlen, de az elméleti lehetősége adott volt.

2. Nem telepítünk és használunk olyan szoftvert, amiről fogalmunk sincs, hogy micsoda.

3. Én személy szerint azt sem preferálom, hogy a gépen tároljuk a jelszavakat. Persze, mindent egy helyen, hadd legyen könnyebb ellopni. ;)

2021. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem háztáji használatra nem kell.

Az én alaplapomon foglalat van hozzá, gondolom a Tiédben is.

Vedd ki, és dobozold le.

Ha eddig nem tünt fel a megléte, akkor nem fog hiányozni sem.

2021. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló Elnézést hogy nem fogalmaztam egyértelműen. Amire én gondolok az a Trusted Platform Module egy chip ami az alaplapra lehet szerelni. Bővebben itt: [link]


2. Válaszoló

Akk ha egyszerűen nem aktiválom be abból nem lehet semmi probléma? Nem lesz tőle a gép kevésbé védett?

Illetve azt el tudnád mondani hogy általába aki használja az milyen céllal teszi mármint úgy értem miért/mire használják?

2021. febr. 15. 16:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Átlag felhasználóknak ez tökéletesen értelmetlen, gyakorlatilag ez egy hardveres titkosító, kulcsgenerátor.
2021. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. febr. 15. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha bitlockert vagy efs-t használsz, gondold meg kétszer is.
2021. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!