Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mac OS telepítés, honnan/hogyan?

Mac OS telepítés, honnan/hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy pc-m amin win10 pro fut, de hirtelen ki akarom próbálni a Mac OS-t, viszont semmi tapasztalatom nincs benne. Úgy gondoltam, hogy veszek egy külön ssd-t amire felrakom a Mac OS partícióját, és a Mac lényegében arról futna. Na a kérdés az, hogy 1: ez úgy működhet- e; 2: honnan tudom leszedni a Mac OS telepítőt, amit majd ráteszek az ssd-re; 3: kell-e majd bármit fizetni érte, vagy olyan mint a Windows, hogy letöltöm és ha akarom akkor aktiválhatom kulccsal; 4: kötelező külön ssd-n lennie a Mac partíciónak, vagy rátehetem arra az ssd-re amin a Windows van.


Nem tudom mennyire számít, de azért leírom a gépem hardveres részét:

Cpu: ryzen 7 2700x

Gpu: GTX 1660 Ventus 6gb

Alaplap: Gigabyte B450 Arous Elite

És van még egy 500gb-ás ssd-m, meg egy 4tb-tos hdd-m



2021. febr. 17. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=_faDsGKkvCs

Először inkább próbáld ki virtualboxban, ha nem tetszik így csak törlés és kész. Tudtommal amúgy nem kell neki külön meghajtó, elég partícionálni. Viszont ha jól tudom mac os nem megy AMD processzoron, ez intel "kiváltság", de ebben nem teljesen vagyok biztos, én is csak a videó alapján próbáltam virtualboxban. :)

2021. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megy már AMDn is :D
2021. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az AppStore-ból kell letölteni!

Ehhez egy működő MacOS kell. Ha nincs akkor virtuális rendszeren indíts egyet, majd onnan töltsd le és tedd fel a Pendrivera.

Kell majd az opencore vagy clover is a pendrivera.

Dobd ki a gépből a GTX 1660-at a picsába a gépből és használd az integrált gpu-t.

Ha ezek meg vannak Bootolod a pendriveot install MacOS végig megy a telepítés es majd a működő rendszerre is fel kell tenni az opencoret vagy clovert.

Nem mellesleg az összes kext-et (driver) is fel kell majd másolni!

Ha van rá egyáltalán…

Mert hogy az Nvidia kártyákat szépen el is felejtheted MacOS-en.

Ha kell normálisabb 3D vegyél AMD-t. Lehetőleg Polaris és utánit. Egy RX 470 mondjuk az jó.

Vehetsz NV-t is, de CSAK JÓ RÉGI High Serria előtti rendszereken maximum GTX 750tivel egyidős kartyat használhatsz.


Ha minden megvan menni fog szépen. Nem kell aktiválni sem!

A Clover alapból csinál majd mindent.

2021. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!