Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy asztali pc-t összerakatni,...

Egy asztali pc-t összerakatni, vagy megvenni éri meg?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon alap asztali pc-m, filmezésre alkalmas, 1080 HD a max amivel megbirkózik.

Szeretnék játszani is akár újabb játékokkal, és megkérdeztem egy pc szervizben, hogy mit és mennyiért lehetne csinálni.

Megmondom őszintén, hogy nem tudtam megjegyezni hogy konkrétan miket tenne bele, mert nekem kicsit idegen nyelv az informatika, csak "felhasználói" szinten értek hozzá.

A lényeg, hogy 150 körül mindenből modern és nagyon jó cuccokat tenne bele, csak az alaplapom és a videókártyám maradna.

Rákérdeztem, hogy de az a videókártya elég ahhoz, hogy játszani is tudjak?

Mondta, hogy persze...és ezt így nem egészen értem.

Ahogy kivettem a szavaiból elég béna a gépem, köztük a videókártya is, és jelenleg egy GTA 4 közepes grafikán fut rajta, pedig az se mai játék.

Nem hiszem, hogy "gamer" leszek, tisztában vagyok vele, hogy a komolyabb gépek nagyjából hol kezdődnek, nekem megfelel ha ilyen 2-4 éves játékok futnak, és nem tudom, hogy rakassak össze valamit, vagy inkább egyszerűbb akkor 150 körül egy használt gépet venni amit már valaki összerakott?

Meg ha most tényleg ő összedobná nekem a gépet, úgy hogy az király legyen, akkor is azért a videókártya fontos lenne, főleg a játékokhoz, nem?!



2021. febr. 18. 04:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Alaplap és videokártya marad? Akkor ez azt jelenti, hogy processzor csere meg ram bővítés 150k-ért? Elég nagy átba$zásnak hangzik.

Inkább írd le, hogy most milyen géped van, úgy többet tudunk segíteni.

2021. febr. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Írd le milyen gépet vn jelenleg!
2021. febr. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, milyen géped van, akkor vannak programok, amik segítenek "kideríteni": AIDA64, HWiNFO, stb...
2021. febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez már messziről szagos


Írd le most milyen a géped


Vannak programok pl AIDA64 amivel mindent meg tudsz nézni.


Vagy windows futtatás mezőbe írd be hogy "dxdiag" majd enter. Ott meg tudod nézni valamelyik fülön a videokártyádat is.


Ha a gta4 közepes fut el, akkor szerintem a 2-4 éves játékok offos kategória. Akárhogy is nézzük, a gta4 egy 2008as játék.


Ha picit komolyabb gépet akarsz, játékra is akkor abba illik egy normálisabb tápot is venni, az az alapja az egésznek. Gondolom ez a szaki arra egy fillért nem fog költeni.


Első körben írd le pontosan most milyen a gépet, utána tudunk reagálni rá, hogy mennyit kéne rálocsolni, hogy játszogatni tud vele.

De így látatlanban egy "kész" használt konfig szerintem jobban megéri

2021. febr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy kb. mindent cserélni kéne, mert ez a gép sosem volt játékokra tervezve, szóval ez az a kategória, hogy nézzél filmet HD-ban, meg windows programokat használj, mondhatni egy irodai felhasználásra tervezett gép.

Később szívesen leírom mi van benne, de gyakorlatilag az op. rendszer lehet egyedül ami maradhat :D


A kérdésem leginkább arra irányulna, hogyha van 150 ezrem erre a célra, akkor vegyek inkább egy használt gépet, és azokon futnak a 2-4 éves játékok ennyi pénzért (gondolom) vagy inkább fejlesszem ezt?

Fejlesztés alatt értem, hogy most ráköltök x összeget, veszek egy processzort.

Ha megint lesz pénzem veszek bele mondjuk videókártyát, stb...vagy lehet, hogy az új cuccok a régiekkel nem is kompatibilisek, és offos ez az ötlet?


Összefoglalva: 150-ért tudnék egy olyan (használt) gépet venni amin futnak az újabb játékok (ha nem is a legújabbak) vagy inkább összelegózzak egyet?

Mint írtam nem tartom valószínűnek, hogy elmerülök ebben a világban, nincs igényem arra, hogy online játszak, és magamat ismerve lehet hamarabb beleunok játékokba mint hogy kihasználjam azt, ezért sem akarok nagyon drága gamer pc-t venni.

2021. febr. 18. 12:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Írd le azt is, hogy mikkel szeretnél játszani, azoknak mi a minimális gépigénye. Mellesleg most a kriptovaluta bányászat miatt a videókártyák árai kilőttek a csillagos ég felé, amin nem segít a járványhelyzet, az euró árfolyama meg a 27%-os ÁFA sem. Egy Nvidia Geforce GTX 1050 Ti 70.000-100.000 Ft. Vicc. Nem rossz kártya amúgy, de nem ennyiért.
2021. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk ilyen GTA 5, Battlefield 5, ezeket kipróbálnám.


GTVA V

[link]


Battlefield 5

[link]


Nem tudom, hogy mondjuk egy 150 ezres gépnek ezek mennyire jelentenek kihívást.

2021. febr. 18. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egy ilyen specifikációval rendelkező gép kell neked:

CPU: 4mag/8szál

RAM: 2x8gb RAM

VGA: RX 570 4gb vagy hasonló szint


(Videkártya árak elszáltak szóval ez miatt most próblémás)

2021. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez valami nagyon átb🤭szós ürge. Kerüld!!

150 ezerből semmi modern dolog nem jön össze sajnos. 200 ezer a legolcsóbb ajánlható gamer gép (10100F alapon), de a jelenlegi helyzetben abba is használt videokártya kellene.


Böngészés közben találtam egy jónak tűnő ajánlatot. A videokártya kérdéses, hogy hogyan van, milyen csatlakozókkal. Gyanús, hogy mining. De árra megfelel. [link]

16 gigával kérd!

2021. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!