Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Linux op. rendszert...

Melyik Linux op. rendszert ajánlanátok ami megfelelő lehetne számomra?

Figyelt kérdés

12 éves gép , amd phenom 8450 triplecore 2,1 ghz,

4 giga ram.

Eddig win XP volt/van rajta, mai napig jobban meg vagyok elégedve vele mint a laptopomon levő win 10 -zel, főleg hogy azonnal használható készenléti állapotból, de 10. nek kell vagy 5-10 perc mire hozzá tudok nyulni, nade nem ez a lényeg.


Mivel az XP "elavultnak" számít, firefox nem hajlandó frissitést telepíteni, és sok weboldal már nem müködik megfelelően emiatt.


így gondoltam váltok, de nem akarok windowst, (Bill g.cit sem akarom támogatni, miután ilyen hírek látnak napvilágot róla).


Ezért gondoltam a linuxra csak nem ismerem a változatait, nagyon régen az ubuntu-t kipróbáltam egy bootolható cd ről.


valamilyen könnyen kezelhető változatra lenne szükségem, ami gyorsan elindul a lényeg, tudjak netezni filmet nézni online, menjen a torrent, játékra nem igazán használnám.



2021. febr. 19. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

"miután ilyen hírek látnak napvilágot róla"


Milyen hírek?


"ami gyorsan elindul"

Teljesen mindegy, mit teszel rá, ez gyors nem lesz. Egy ssd-vel még használható lehet.

2021. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
CloudReady? Amiket írtál arra jó lehet, és nagyon kicsi az erőforrásigénye.
2021. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Debian + xfce
2021. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
2021. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
én is a debiant ajánlanám a xface felülettel ha nagyon nagyon gyenge gépre keresnél akkor meg puppy linux
2021. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most olvasom ezt az összefoglalót: [link]


ezek alapján az xfce -t 1giga memória alatt ajánlják.


mivel nekem van 4 így azt vettem ki belőle, hogy a mint cinnamon megfelelő lehetne nekem.

2021. febr. 19. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A Bill Gates hírekről nem tudtunk meg semmit :''''(
2021. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

Bill Gates-nek alig van már köze a Microsofthoz, ha Windowst veszel, szerintem nagyjából egy fillért nem lát belőle.


A Debian jó, de nem annyira kezdőknek való, ráadásul eléggé elavultak benne a programok. Bár amire használnád, arra lehet, hogy jó lenne.

Ezen kívül az MX Linuxot is megnézheted, de akár egy Mint Xfce-t vagy Mint Mate-t is.

2021. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Ez a baj ezzel az oldallal hogy olyanok is írhatnak akiknek fogalmuk sincs a dolgokról még hogy a debianban elavult programok lennének
2021. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13%

"Ez a baj ezzel az oldallal hogy olyanok is írhatnak akiknek fogalmuk sincs a dolgokról"


Ezt nyilván magadra érted.

2021. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!