Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtanulni a...

Hogyan tudnám megtanulni a linux rendszereket ?

Figyelt kérdés
Alap szinten tudom használni, ezalatt azt értem, hogy elboldogulok vele. Igazság szerint az egész rendszer érdekelne, legalsó szinttől egészen magas szintekig. Kezdésnek kettő könyvre gondoltam: Linux for Dummies, illetve Kali linux Revealed (Kali irányon szeretnék mozogni, mert eléggé érdekel a cyber security terület). Mit gondoltok ezekről illetve ti mit ajánlotok ? (magyar és angol is lehet egyaránt)

2021. febr. 19. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Felesleges könyveket vásárolgatni, minden fent van a neten, beleértve a Kali Linux Revealed legális példányát pdf-ben.


A Linux for Dummies olyan, nagyjából teljesen felesleges infókkal van megtöltve, mint a Cinnamon használata, a Virtualbox kezelése... sokkal egyszerűbb, ha leülsz egy Cinnamon elé és nyomkodod, intuitívan meg fogod tanulni. A többit meg a man oldalakból.


A Kali Linux Revealed is olyan, mint egy halom összegyűjtött man oldal...


Sokkal többet ér mindkettőnél az ArchWiki, ami ott nincs leírva, az jóformán nem is létezik. Meg a különböző disztrók oldalai is jók.

2021. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek ugyanaz az ideális tanulási módszer. Van, aki szereti előbb könyvekből megismerni a rendszert. Van, aki meg nem. Van, akinek egy netes videó memorizálhatóbb, mint egy könyv. Van, akinek meg fordítva. Ezt a kérdezőnek kell tudni, hogy ő hogyan tud és szeret hatékonyan tanulni.

De egy biztos: rengeteget kell gyakorolni. Tök mindegy, hogy milyen forrásból szedi az ember az információkat, ha azt nem használja rendszeresen, akkor szinte semmit sem ér.

2021. febr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én Youtube-on szoktam videókat nézni róla, illetve virtualbox-ban próbálkozom. Segítséggel, 7. próbálkozásra sikeredett életem első Linuxát (egy Arch Linuxot) összerakni.
2021. febr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Linux From Scratch-t javaslom, 0-ról tudod a rendszert felépíteni és van hozzá 1 elég komoly dokumentáció is.
2021. febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!