Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows vagy Linux rendszeren...

Windows vagy Linux rendszeren hogyan lehet olyat csinálni, hogy az összes ablakot bazárom? (nem leállítás, nem újraindítás, nem kijelentkezés)

Figyelt kérdés

Mind a két operációs rendszeren érdekel, hogy hogyan lehet, egyáltalán lehet-e ilyet csinálni.

Nevezetesen win xp-ről és win7-ről van szó, de a win10-et is meghallgatom, mert lehet, hogy egyszer azt is fogom használni.



2021. febr. 20. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mármint az ablakos alkalmazások leállításáról van szó?
2021. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Linuxon leállíthatod a LighDM-et, ami lelövi a komplett asztali környezetet, vagy ha nem akarsz ilyen drasztikus lenni, akkor az xdotool segítségével be tudod zárni csak az ablakokat (akár az összeset egyszerre) is.
2021. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2-es!

Akkor már csak windows-ra kell találjak megoldást.


Alkalmazások, fájlok, mappák - minden.

Olyan esetre kell, ha minden tevékenységgel egyszerre végzek, akkor még gyorsabban tudjak tiszta asztalt / képernyőt magaménak tudni.

2021. febr. 22. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
#1 voltam, Azért kérdeztem, mert az ablak bezárása és a hozzá tartozó folyamat leállítása nem feltétlenül azonosak, főleg ha kívülről kényszerítjük ki.
2021. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazad van. Én viszont ritkán használok olyan programokat, amiket kiX-elve tovább futnak. Használok, de ritkán.

Tehát nem feltétlenül kell leálljanak, csak mind az asztalról tűnjenek el, mind pedig a tálcáról. Tehát nem elég Win + D.

Erre tudsz megoldást?

2021. febr. 24. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Win-re nem ismerek kész megoldást (lehet, hogy van), úgyhogy én így kezdenék keresgélni guglival:

windows programmatically send close message

De még akkor is ott vannak a "biztos bezárod-e" kérdések, vagy a dokumentumok mentési kérdései. Mert gondolom jó lenne menteni mindent, mielőtt bezáratod a folyamatokat. A kilövés valszeg nem opció.

2021. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hmmm, igaz.

Vannak viszont olyan alkalmak, amikor csak mappák sokasága van megnyitva, dokumentumok nincsenek. De inkább az jellemző, amit írtál, így tehát nem lenne annyira sok értelme.

Köszönöm szépen segítő szándékod! Szép estét!

2021. febr. 25. 21:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!