Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gép vásárlása lenne...

Milyen gép vásárlása lenne jobb ötlet, programozásra és videó szerkesztésre a jelenlegi helyzetben, és e mellet még mibe érdemes kezdetben be ruházni?

Figyelt kérdés

Web és cross platform applikációkhoz, valamint docker desktop és virtual box és video szerkesztéshez használnám.

Úgy számoltam nem ártana legalább egy i7-10th Gen, min 32GB ram de legalább 64GB, nvm 4.0 SDD 1TB... videó kártyáról fogalmam sincs...

Nem igazán vagyok otthon a video kártyákban és apple termékekben. De elszeretném kezdeni.

Windows-os gépre olyan 500-600k szánnék videó kártyával, windows 10 pro


Másik lehetőség az új mac mini M1 16GB ram és 512SDD, persze addig jó lenne amig nincs másik docker-el lehet gondjaim lennének de, viszont a videó szerkesztés gondját megoldaná.


Ha windows os rendszer vásárlok, akkor bérelnék felhőben egy mac minit, vagy használtan vásárolnék egy 2012-est.


Ti melyik megoldást látjátok észszerűbbnek, vagy milyen configot állítanátok össze ?

Mennyit költenétek rá, abban a tudatban, hogy még fogalmatok sincs mikor lesz ebből haszon ? :)


2021. febr. 27. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebbe a keretbe újonnan nekem 1660as nvidia fért bele, a 8gigás videókártyák 300nál kezdődnek, szóval az nogo volt az 500as kerettel. A 64gb memória már szintén csúnyán megdobja a költségvetést. Érdemes két SSDben gondolkodni. Vagy plusz egy HDD, az egy tb videókkal dolgozva piszok gyorsan megtelik.


Nem mindegy, milyen programmal akarsz majd vágni, ezt döntsd el először.

2021. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Jelen esetben olcsóbb egy kész gépet venni, és ha találsz ahhoz hasonló gépeket amit leírtál ("Úgy számoltam nem ártana legalább egy i7-10th Gen, min 32GB ram de legalább 64GB, nvm 4.0 SSD 1TB.") Az szerintem megfelel teljesen ehhez a feladathoz. Videókártyához meg nem kell egy brutális ha nem játszol rajta, elég egy normál videókártya.
2021. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

használtan szerezz egy AMD 3900X-et!

120-130 körül szoktak lenni. (wish-en kívül akárhonnan. hardverapró leginkább)


utána jöhet a többi:

B450/B550 msi mortar és környéke (esetleg X570, de foggalmam sincs, hogy az extra pci sávokat ki lehetne-e használni, ugye kódolásnál egyik ssd-ről olvas, másikra ír. Jól hangzik, de nézz utána!)

2x16GB (vagy 2x32GB. A lényeg, hogy elég ha csak két slotot töltesz meg, a 4 az rosszabb ebben az esetben, merr csak dual channel tud. A 4 memória csak a mam.vezérlőt terhelné feleslegesen) pl Crucial ballistix e-die 3200 mhz (aztán oc 3600-ra)

2xM.2 SSD 1-2 TB pl kingston A2000

HDD igény szerint (csak adattárolásra)

ház igény szerint


táp: 650W 30-35 ezer körül

seasonic goldokat ajánlom, de fogalmam sincs mi van a piacon. mindig kinézek egy aktuálisan jót, aztán jövő héten már nincsen 😃 melyik tápot vegyem? topicot keresd prohardver fórumon!


Videokártya: jelen helyzetben ideiglenes megoldás van csak sajnos. 100 ezer körül GTX1070-et ajánlom, ha van még. De már lehet 120-130 az is 🙁.

Később az árak helyreállásakor jöhet valami jobb, RTX 3070 és felette.


W10 Pro legálisan: hardveraprón 3-7 ezer körül vannak újraértékesített kulcsok.


2 meg hülyeséget ír. Kész gépet mindig drágább venni. Ha olcsóbb, akkor az azért van, mert szar alkatrészeket raktak bele. Szar alaplap, szár táp, fos memória, gagyi SSD, stbstb... Nagyon nem érik meg az előre összerakott gépek.

2021. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már egy hónapja nézegetem, de csak egyre emelkednek az árak, visszafogottan is 750-890... Nem rég láttam 299k Ft ért 3060-as kedvezménnyel ha e-mag os app-al vásárolva 253k ft. (romániai e-mag, mai Ft->Lej áron átszámolva). Bár a sima 3060 nem tudom mennyire éri meg ilyen célokra és, mi a normális ár.


A következőkről mit gondoltok? :


* ASSUS GTX 1650 OC, 4gb ddr6, 128bit : ( 1070-hez képes milyen ) ? vagy 1050 Ti, (Amd-s változatban, milyen hasonló GPU-vannak ?)


* be quiet! Pure Base 500DX gépház ( egyszerűség, csendesség és szellőzés miatt),

Érdemes e még több ventilator-t vásárolni hozzá ?


* Noctua NH-D15: a 3900x-hez vagy 3950x-hez


* 3950x, megéri a különbözet a 16magot, 32 szálat


* SSD ben: Samsung 980-ra gondoltam, a sokkal nagyobb sebességért 5000-6900 MB/s

(ezen nem merek spórolni), nem tudom ha Overkill e vagy sem.


* alaplapból nem tudom melyik márka legyen a chipset-ből x570 es mellet döntöttem

- érdemes e be épített Wi-Fi re áldozni ?

- érdemes e csak olyan alaplapot választani, ahol miden SSD-hez van hűtő borda/fedél


* először be quite tápra gondoltam, de a válaszok alapján jó a sea sonic is


* megéri SSD ket Raid 0 ba kötni a sebességért ?


* vannak külső hdd-im, de gondolkodom egy NAS -en, a későbbiekhez, minthogy belső HDD tároljam a dolgokat


* a fentiekhez, ha normalizálódnak az árak a 3070-sen kívül még milyen GPU-t érdemes vásárolni, (AMD-s lehetőségek is érdeklenének).


* 32 GB ram, lehet, hogy csak éppen elég lenne, a virtuális gépekkel + google chrome XD 20-30-40...50 füllel nyitva, ezért a 64 fele húz a szívem, mindenképp 2x32GB


* monitorjaim egyelőre vannak



Nem szoktam és nem tervezek, játszani. Csak programozás, cross platform development, web development (docker desktop) és videó szerkesztés.


De....(Későbbiekben esetleg majd ki akarok próbálni valamilyen CAD software is egyszerűbb kevésbő összetett dolgokhoz, de kezdetben valami minimalist, de jelenleg ez most nemprioritás, és majd ha bővítek akkor talán valami kezdő szintű mesterséges intelligencia vagy egyéb érdekességek szórakozásból játék helyett :) ).


Videó tekintetében, a videó kurzus a prioritás, képernyő felvétellel.

Egyéb videók tekintetében 5-15-25 perc.


Davinci Resolve gondoltam, mert ingyenesek közül ez van általában az első helyen.

A jelenlegi laptopommal áll le 10 perces videótól, i7 ivy 16 ram ddr3, ATI RADEON HD 8570M 2gb, SAMSUNG EVO 256GB Már nincs hova upgardelni XD.


Kicsit hosszú, bocsi ha elgépeltem valamit (ami alá volt húzva kijavítottam :D), és köszönöm előre is a válaszokat. Amúgy rá tudok szánni 750-890-et is, ha nagyon muszáj... de még egyéb felszerelésre is szükségem lesz, és nem akarok túlzásokba esni amíg nem ebből jön a fő bevételi forrásom :). Jelenleg egy múltinál csapkodom a billentyűzetet. :)

2021. márc. 4. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:

* ASSUS GTX 1650 OC, 4gb ddr6, 128bit : ( 1070-hez képes milyen )

- nagyon elmarad tőle. Fele teljesítményt se tudja.


* 3950x, megéri a különbözet a 16magot, 32 szálat

-nem éri meg. 3900 is csak használtan (vagy áfa nélkül) 130 ezerért. Nagyot fejlődünk most egy éven belül, tehát ilyen komoly gépet csak lazán raknék össze, csak arra hogy kihúzd vele a köv generációig, mert szeptemberben jön az AM5/LGA 1700, DDR5, PCIe 5.0 és sok egyéb nyalánkság (AMD 5nm, intel 10 nm)


* SSD ben: Samsung 980-ra gondoltam, a sokkal nagyobb sebességért 5000-6900 MB/s

-nincs értelme, mert nem tudod kihasználni sajnos. Később, talán a DirectStorage fog segíteni. Egy utánanézést megér, hátha... ezekben a felhasználásokban nem vagyob otthon. De akkora az árkülönbség, ami biztosan nem fogja megérni.


* alaplapból nem tudom melyik márka legyen a chipset-ből x570 es mellet döntöttem

-Mindenképp. Jól fognak jönni az extra pci sávok.


- érdemes e be épített Wi-Fi re áldozni ?

Soha. Ha van lehetőség, akkor mindig kábelre kell menni. Ha nem, akkor USB-s wifi egyszerűbb.


- érdemes e csak olyan alaplapot választani, ahol miden SSD-hez van hűtő borda/fedél

-Nem igazán... ha akarsz bordát, akkor lehet venni külön is. Ez teljesen rugalmas dolog.


* először be quite tápra gondoltam, de a válaszok alapján jó a sea sonic is

- Nagyon gyorsan változik, hogy mi éppen a best buy, mert jön egy készlet valamiből, aztán nagyon gyorsan elfogy. Most talán ő lehet egy favorit:

[link]

Szerencsére mindig van helyettesítő, így az árak nem szálltak el.


* megéri SSD ket Raid 0 ba kötni a sebességért ?

Van olyan felhasználás, ahol megéri. Tied lehet, hogy ilyen, de ebben nem tudlak megerősíteni.


* vannak külső hdd-im, de gondolkodom egy NAS -en, a későbbiekhez, minthogy belső HDD tároljam a dolgokat

- Jó megoldás a NAS. Érdemes gondolkodni rajta. Csak akkor belsőbhálón meg kell lennie a gigabitnek, és akkor tényleg érdemes kábelezgetni.


* a fentiekhez, ha normalizálódnak az árak a 3070-sen kívül még milyen GPU-t érdemes vásárolni, (AMD-s lehetőségek is érdeklenének).

- RTX 3080. Talán AMD is, de gamer témában szó esett arról, hogy az nvidiánál képernyő rögzítéséhez van külön hardver, van külön számítási részleg a GPU-ban, míg AMD-ben nincs. Na ez játéknál szempont lehet, de más felhasználás mellett valószínűleg nem. Szerintem a te felhasználásodban ennek nincs annyira szerepe. Illetve a quadro RTX-ek is szóba jöhetnek. De elsősorban prociigényes a felhasználásod, így a videokártyát másodlagossá tenném.


* 32 GB ram, lehet, hogy csak éppen elég lenne, a virtuális gépekkel + google chrome XD 20-30-40...50 füllel nyitva, ezért a 64 fele húz a szívem, mindenképp 2x32GB

-ha így látod, akkor mindenképp.


Ha nagyon sokat akarsz költeni rá, akkor threadripperen is el lehet gondolkodni. Vagy AM4 foglalatnál maradva pedig az 5950 a csúcs 😉

2021. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lassan kezd, alakulni. :)


CPU: AMD Ryzen 3900x


GPU 1: Asus TUF 1650 OC 4GB (kb. 70000 Ft)…. Vagy valami ami még kapható és elérhető áron , 1070 ti láttam de az is csak 4gb os amazon on olyan 150000 Ft ért + szállítás.

GPU 2: Bármi ami más a jövőben ami elérhető és kell.


Alaplap V.1: X570 ( de melyik :O annyi van, hogy nem tudom eldönteni, most miben is különböznek valójában) (x570 Aorus elite/ gigabyte gaming X ...)


Alaplap V.2: B550 ( alternativa, félek, hogy a x570 esek zajosak, a pici venti miatt)


Memória: Corsair VENGEANCE LPX 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz CMK64GX4M2E3200C16


SSD: 500GB - 1TB, nvm-e 4.0 , elsődleges SSD EVO 980 (valamilyért tetszik…

de nem tudom ha ki fogom e használni)


Ház: be quiet! Pure Base 500DX (BGW37/BGW38)


Táp: Seasonic, vagy be quite 750W, Gold (kb. 663W-ott jósolt a pangoly.com )


Proci Hűtő: Noctua Chromax NH-D15 (FAN-NH-D15-CH)


Noctua: paszta, nem tudom ha van e a dobozban.


Az alap lapról, nem tudom eldönteni melyiket is vegyem :(, túl sok lehetőség van kb 75000 ft körülieket néztem.


Kb. 550k-750k számoltam, ha árukeresőn mindegyikből kikeresem a legolcsóbb opciót.

2021. márc. 6. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!