Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen böngészőket ajánlanátok??

Milyen böngészőket ajánlanátok??

Figyelt kérdés

Olyan böngészőt keresek amik esetleg jók gyengébb gépre*, de lehet hozzájuk telepíteni bővítményeket, vagy jó a hírdetés blokkolója.



* 2giga ram van a gépbe, szóval nem olyan gyenge a gép, de nem a legjobb. Valamint linux operációs rendszer van rajta. A firefox az alapértelmezett böngésző jelenleg. Viszonylag szépen fut, de egy nagyon picit lomha. Emiatt keresnék egy alternatívát.

Előre is köszi mindenkinek!



2021. márc. 14. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
firefoxnál nem találsz jobbat 2 gb ramhoz :)
2021. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Opera talán
2021. márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Firefox és Ublock, meg Privacy Badger, esetleg Noscript, bár attól nem tudom mi fog majd rendellenesen működni.
2021. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ment mindenkinek a zöld.


#1 windowsnál pl ott lenne a comodo ice dragon, csak linux alá ezt nem találom. Pedig jó lenne.

Gondoltam hátha van még hasonló kevésbé ismert, de jó böngészők.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2021. márc. 14. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Firefox. Én is ezt használom egy régi, Pentium 4-es laptopon, 2 GB RAM mellett.
2021. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Chrome, opera, edge... ezek mind ugyanazok, mind chromium motorral mennek. Az, hogy milyen köntös van rajta, tulajdonképpen lényegtelen ram kezelés szempontjából.

Szóval tulajdonképpen csak két választásod van... firefox vagy chromium motor.


És teljesen mindegy melyik mellett voksolsz. Mindegyik pocsék.

Memóriát kell bővítened! Legalább 4 gigára, az kisebb multitaskingra elég. Ezer ft/GB szóval ha van még van helyed, akkor egyszerű dolgod van nagyon.


Illetve SSD is nagy segítség

2021. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6

A microsoft edge böngésző linux alatt??


Lenne is itthon ramom, hogy tudjam bővíteni, sajnos valami gond van vele. Ha 4 giga ram van benne akkor valami hiba keletkezik és össze omlik a rendszer. Fogalmam sincs hogy miért. Érdekes jelenség azért ez is.

Egy darabig hiba nélkül működött a 4 giga rammal, utána lett vele valami. Nem több operációs rendszerrel is nézve lett. A bios nem lett piszkálva meg semmi egyéb. Egyszerűen ment a gép és egyszer csak kékhalál. Azóta ha 4 giga ram van benne összeomlik a gép.

Nyílván a kékhalál idején windwos volt rajta nem linux.

2021. márc. 14. 21:56
 8/13 A kérdező kommentje:

#6


Beszarás, hogy van microsoft edge linuxra. Bár csak a fejlesztői érhető el még, de elég szépen fut.

Nem tudom, hogy tényleg tudtad-e vagy csak példának hoztad, de nagyon köszi.

2021. márc. 14. 22:18
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Firefoxra tértem át kb egy éve. Szerintem jó, és nekem nem zabálja le a gép memóriájában. 4 gb memória van a gépemben. Linux Mint 20.1-et használok.
2021. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9

Szerintem nekem is az van felrakva, ha az a legfrissebb linux mint. Csak 2 giga ram pluszba lehet ebbe se ártana.

Itt se olyan végtelenül lassú, csak megy ugye a swap is, az meg kicsit lassabb is ugye. De kell, mert anélkül kevés lenne neki a 2giga szerintem.

Ha 2-2 giga ram van benne, akkor meg kifagy a gép. Érdekes dolog, de nem tudok vele mit kezdeni.

2021. márc. 16. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!