Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan vegyek gamer pc-t amin...

Honnan vegyek gamer pc-t amin 3d játékot is tudok fejleszteni???

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 04:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Unreal Engine 4 System Requirements


OS: Windows 7/8/10 64-bit or Mac OSX Sierra.

CPU: Quad-core Intel or AMD processor, 2.5 GHz or faster.

RAM: 8 GB, Recommended to have at least 32 GB.

GPU: NVIDIA GeForce 470 GTX or AMD Radeon 6870 HD series card or higher.

Video Card/DirectX Version: DirectX 11 or DirectX 12 compatible graphics card.



Igazándiból ram-ból kell sok. A gép többi eleme rajtad áll, hogy milyen részletességű játékot szeretnél. És ez csaknaz egyik engine a millió közül, miközben te magad is fejleszthetsz engine-t, akár jóval kisebb igényűt.


Venni meg ahonnan tetszik, amit olcsónak/megbízhatónak tarthatsz. Árukereső véleményeket lehet olvasni, illetve hardverapró, vatera és egyéb oldalakat javaslom használt (és akár jólárasított új) alkatrészek vásárlásához. A lényeg az értékelési rendszer... legyen megbízható az eladó.

2021. márc. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es válaszoló!
2021. márc. 28. 21:59
 3/5 Moon_Walker ***** válasza:
az az egyes válaszoló volt, mert nincs is másik :-)
2021. márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
😂 A válaszom írásakor még volt.
2021. márc. 31. 03:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen tanultunk 3d játék fejlesztést Unity-ben (inkább egy bevezető volt). A 2015-ös olcsó gaming PC-m elég jól bírta (Intel i5 4460, Nvidia gtx 960 4GB, 8GB RAM), nem voltak gondok. Mikor egyetemen be kellett mutatni a projektet, akkor egy office laptopot használtam (mégsem cipelhettem a PC-t egyetemre). A laptopon még hoztam változtatásokat utolsó pillanatban (maga a vizsga abból állt, hogy a tanár megmondta miket kell változtatni s ezt meg kellett csinálni egy adott időn belül => bizonyítek, hogy a projektet te készítetted). Meglepett, hogy egy komolyabb office laptop jobban futtatta és mentette ki a játékot Unity-ből mint a PC-m (3/9-es generációs i7 processzor, videokártya nélkül, 16GB RAM, SSD).

A tapassztalataim alapján a válasz a következő:

-nem kell komolyabb felszerelés, de nem árt ha van egy jobb Proci, nagyobb RAM mennyiség, s egy közép színtű videókártya (SSD sem árt, de nem kötelező) => fejlesztés közben a játékot részekre lehet osztani, így fejleszteni akár egy gyengébb PC-n is lehet mint amin futtatva lesz.

2021. márc. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!