Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért írja ki minden bekapcsol...

Miért írja ki minden bekapcsolásnál a laptopom, hogy "hamarosan lemerül az akkumulátor"?

Figyelt kérdés
Az akksi 0-ás benne, technikailag már csak dísznek van benne, de az előző laptopomban is halott akksi volt, ugyanúgy hálózatról üzemelt, ahogy ez is, de az nem írkálta ki folyton.. Sőt bár ritka eset, de van, amikor játék közben is feldobja. Gondolom ezt a "hibaüzenetet" nem lehet tiltani. Vagy van rá mód?

#lemerülés #akkumulátor #hibaüzenet #laptop #De sok kulcsszót lehet írni
2021. ápr. 7. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát mert figyelmeztetni akar, hogy öreg az aksi, de ha konnektorba dugva, megy, akkor szerintem nincs baj.

Letiltani szerintem sem lehet, bár énnem vagyok nagy számítógép-guru.

2021. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs különösebb baj vele, csak furcsállom, hogy előző gépemnél hálózatra dugva nem jelezte az akksit, ez meg van mikor ledobja a játékot tálcára emiatt, de szerencsére nem csinálja gyakran.. Lehet kiszedem az akksit, hatha akkor nem csinálja.
2021. ápr. 7. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne szedd ki, akkor mit fog tölteni ha bedugod a konnektorba? Vagy én ezt akkor nem biztos, hogy értem. A lényeg az,hogy mindig töltőn legyen az akksi a konnektorból, és akkor elméletileg nem kéne neki kikapcsolni. Tehát ha magától nagyon gyorsan lemerül az akksi, akkor az lenne a lényeg,hogy legyen mindig a konnektorba csatlakoztatva, hogy onnan kapja az energiát. Amúgy lehet szerintem, hogy a konnektorod se jó; miénkből is néha nem jön az áram, és akkor kikapcsol a régi laptop, hiába be van dugva, és pl ponthogy épp előtte dugtam össze, bekapcsoltam, összedugtam, látom, hogy világít, és akkor egyszercsak váratlanul elalszik és kikapcsol. Tehát pl ha régi a házatok,akkor lehet,hogy érdemes lehetne kicserélni a vezetékeket a falban, mi is ilyesmire gyűjtünk. (Én szóval tehát nem értek hozzá.)
2021. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akksi nélkül is megy a gép, mert az alaplap attól kap áramot (onnan továbbítja az akksiba). Ugye ha kihúzom, instant kikapcsol, tehát a hosszabbító nem hibázik. Azért gondoltam az akksi eltávolítására, mert hiába halott, érzékeli hogy ott van, de talán ha kiveszem, és a rendszer nem látja, akkor lehet nem figyelmeztetne, hisz nem lenne mire.
2021. ápr. 7. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet,hgoy akkor meg azt az üzenetet kapnád meg rendszeresen,hogy "hiányzik az aksi":D:D


De azért ha gondolod, próbáld meg, hátha bejön, mondjuk én szóval nem értek hozzá. :):)

2021. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!