Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem kapcsol...

Mit csináljak ha nem kapcsol be a laptopom?

Figyelt kérdés
Van egy acer laptopom ami nem kapcsol be. Töltőn van úgyhogy nincs lemerülve. Tegnap még jó volt, az előbb akartam bekapcsolni de nem kapcsol be. Amikor benyomom a bekapcsoló gombot akkor a fény villan 5x gondolom ennek van valami jelentése. Meg tudom oldani a problémát? Nyilván ha bonyolultabb dolog akkor szervízbe viszem de ha nem muszáj akkor nem rohannák szervízbe. Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. ápr. 8. 00:26
 1/9 anonim válasza:
A töltője biztos jó,amikor csatlakoztattod a gépbe ad vmi visszajelzést?pl kigyullad egy led
2021. ápr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem gyullad ki a led de eddig semmi baja nem volt a töltőnek. Ráadásul teljesen feltöltve kapcsoltam ki szóval elvileg nincs lemerülve. Plusz ha jól emlékszem akkor lemerülve amikor próbáltam bekapcsolni akkor megjelent ilyen csatlakoztassa a töltőt ikon mint ami telefonokon is szokott. Bocsi ha kicsit össze vissza írok de elég ideges vagyok mert egy éve is volt valami baja és nem hiszem el hogy megint van. Nem túl régi 2 éves, ennyi idő után még kéne működnie. Plusz nekem kéne sulihoz is.
2021. ápr. 8. 00:53
 3/9 anonim válasza:
pontosan mi a típusa a laptopnak?
2021. ápr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Acer Aspire 3 A315-41G-R0TY
2021. ápr. 8. 01:01
 5/9 anonim válasza:
Vedd ki a akksit és húzd ki a tápkábelt,majd nyomd néhány másodpercia a bekapcsológombot,utánna dugd vissza a töltőt és úgy probáld bekapcsolni(akksi nélkül)
2021. ápr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem, hogyha vannak hozzá eszközeid, akkor szedd szét a Laptopod és az alaplapi gomb-akkumulátoránál csinálj egy BIOS reset-et. Tudod a két tűt érintsd össze csavarhúzóval, vagy eggyel tedd arrébb a Jumpert, majd vissza. Ha ez nem segít akkor Talán még annyi, hogy jó lenne egy kicsit kiszedni a processzort és "96%-os" alkohollal megtisztítani. Lehet kontakt hiba... Az is lehet hogy kicsit megmozgatod, és jó lesz... ugyanezt ismételd meg a memóriakártyánál. Ha nem megy, akkor sajnos szerviz vagy kuka... Legalább a BIOS-nak be kell jönnie hogy egy gép életképes legyen... F1 F10 F12 Del gomb hatására. Legalább egy logót vagy pl. AMI-BIOS vagy mit tudom én valamit látni kell... Vagy írná ki hogy boot disc failure és akkor értenénk egymást... de hát így... Vagy nincs háttér világítás. Lehet hogy megy a gép csak nem látsz semmit sem. (LCD kijelző) A telefon vakujával vagy elemlámpával világítsd meg a monitort... És annak tényleg nézz utána mit jelent az, hogy 5X villan a LED. Az lehet életet mentene. Nem lehet tudni... Nem tudom, most ennyi jutott eszembe... Vizsgálgasd... nézegesd... teszteld... hátha találsz valamit... Veszteni valód már nincs...
2021. ápr. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Majd holnap utána olvasok ezeknek (nem vagyok túl nagy szakértő a témában) de lehet inkább elviszem szervízbe. Nem akarom még jobban elrontani. Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha valakinek esetleg van még valami ötlete akkor ne tartsa magában
2021. ápr. 8. 01:57
 8/9 BaluCapt válasza:
Szia. Végülis kiderűlt a hiba oka? 1 órája vagyok ebben a cipőben, de nem találtam semmit.
2023. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet, hogy a tápegység megadta magát... Az aksi meg totál lemerült... Műszerrel be kéne mérni, hogy leadja-e a megfelelő feszültséget, ami rá van írva az adapterre vagy kapcsoló üzemű tápra... Meg hogy az aksiban van-e egyáltalán feszültség. Ugyanakkor azt is leellenőrizheted, hogy világít-e a kis LED a csatlakozó mellett, ha a tápegységet csatlakoztatod a laptophoz... Ha nem világít, akkor vagy a csatlakozó ment tönkre a laptopon belül... tehát a sok szétkötés összekötés megártott neki, és hideg-forrasztás jött létre belül (megszakadt az ón és a kábel közti kapcsolat), Vagy a csatlakozón belül kitágultak az érintkezők (ezt akkor vissza kell hajlítani vagy cserélni kell), vagy a tápkábelben megszakadt/megtört a vezeték (azt a részt ki kéne iktatni és újra összekötni) Vagy venni kell hozzá egy esetlegesen nagyobb teljesítményű tápegységet, ami jobban bírja a kiképzést...
2023. szept. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!