Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hirtelen FPS laggok mi okozhatja?

Hirtelen FPS laggok mi okozhatja?

Figyelt kérdés
3 éve vettem egy gaming laptopot, azóta jól szolgát egészen idáig, 3-4 hónapja elkeztek jelentkezni nagyobb FPS droppok olyan játékoknál amiket egyébként jól futtat a laptop, 200FPS-ről hirtelen beakad a kép egy pillanatra és le droppol az fps 120-ra aztán vissza, a Hűtése rendben van, van alatta Cooling Pad, de a laptop alap hűtése is nagyon megteszi, a GPU és a CPU hőmérséklete is rendben van, 8GB RAM van benne tudom nem sok viszont eddig nem volt vele semmi probélma legalábbis az utóbbi 3 hónapig tökéletesen ment a laptop szóval kétlem hogy ez okozz a problémát

2021. ápr. 10. 14:29
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
100%
A hőmérsékletet rendesen monitoroztad játék közben is, vagy csak érzésre van rendben? Utóbbi esetben simán lehet, hogy egyszerűen annyira gyorsan felmelegszik, hogy nincs ideje felpörögni a fűtésnek, és egyből a throttle üt be. Ezen kívül, ha nem ssd van benne akkor a Windows update és az indexelés tudja megenni a lemezt, amitől szintén laggolhatnak a dolgok.
2021. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, monitoroztam a hőmérsékletet, azzal nincs gond, viszont HDD van a laptopban, és most hogy megnézem a Task Manager-ben 97-100%-on van végig szóval igen, valószinűleg ez a probélma. Ehhez nem feltétlen értek, ha vennek a laptopba egy SSD-t az megoldaná a problémát?
2021. ápr. 10. 17:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg valamilyen más megoldás?
2021. ápr. 10. 18:18
 4/5 savanyújóska ***** válasza:
Igen, ez esetben az SSD megoldaná a dolgot. Az a probléma, hogy Window 7 óta, de különösen a Win10 nagyon sok olyan dolgot futtat a háttérben ami egy HDD-t megterhel (mivel határa van annak, hogy egyszerre hány szálon tudja elérni a fájlokat), és emiatt nem jut elég sávszélesség (nem internet, hanem háttértár) a játékra. Ha csak a Windows SSD-ről fut, az már elegendő, tapasztalataim szerint, egy 128-asra már ráfér a Windows és az össze olyan program, ami nem játék (Office, segfédprogramok, stb.), de ha biztosra akarsz menni, a 256-osat ajánlom a meglévő HDD mellé. Nem tudom milyen laptopod van, ha van benne M2 foglalat, mindenképpen olyan SSD-t vegyél, ha viszont csak az optikai meghajtó helyére lehet rakni, akkor oda a HDD kerüljön, és a belső csatlakozón legyen az SSD, mert az gyorsabb szokot lenni, és az SSD ki is használja azet a sebességkülönbséget.
2021. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
M2-es foglalat van benne, köszi szépen a segitséget :)
2021. ápr. 10. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!