Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » GPU leállás játék közben?

GPU leállás játék közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónapja vásároltam egy asztali számítógépet újonan Sapphire Radeon RX580 4GB NITRO+ kártyával és Story alapú játékoknál (amit teszteltem: Bf5) az átvezető részekben a minőség és fps szám jóval kisebb lesz és a kártya leáll. Ezt úgy kell elképzelni, hogy mikor az átvezető rész elkezdődik a teljesítmény egyből leesik nullára, majd amikor vége lesz és újból én irányítok visszatér a rendes működéshez. A segítséget előre is köszi. :)

2021. ápr. 22. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem újra kéne telepíteni a játékot csak próbáld máshova.
2021. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 meszike91 ***** válasza:
Ha leállna a kártya, akkor behalna az egész windows.
2021. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem áll le, ha leállna nem lenne semmilyen kép a kijelzőn. Szerintem a kérdező a videókártya kihasználtságra érti a kérdést (gpu usage). Az átvezetőknél lehet az fps korlátozva, ilyenkor a kártyának alig van dolga, lazan kitudna renderelni 800000fps-t de minek dolgozzon annyit és menjen feleslegesen ha neked csak 30,60,144 vagy 240fps kell? Ezért hasznalok valamilyen fps korlátozót vsync vagy rivatuner. A kartyámnak nem kell sokkal több képkockát kirenderelni 100% kihasználtság mellett és 20 fokkal melegebben ha a kijelzőn nem látom. Inkább ugráljon 0 és 100% között kedve szerint sokkal hűvösebben mint hogy dolgozza ki magát és ezzel csökkentve az élettartamát.
2021. ápr. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen 3., valszeg ez lesz a probléma. Szerintem a kártya és a játék alapbeállításai nem fértek össze egymással, ez eredményezte a hibát. Elnézést a félreérthető fogalmazásért, a kártya nem állt le, csak a teljesítménye csökkent le nullára, de mivel ezt csak a BF5 Storymode-nál tapasztaltam, nem okoz már semmiféle gondot. Köszönöm a válaszaitokat!
2021. ápr. 28. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!