Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jobbá tenni az...

Hogyan tudnám jobbá tenni az új gépemet? (Bővebben lent!)

Figyelt kérdés

Hali! 7 év után eljött az idő, hogy fejlesszem egy kicsit a számítógépem. Nos aki otthon van a hardver témában, az bizonyára tudja, hogy olyan elszállt videokártya árak vannak, mint a fene, szóval e komponens későbbre teszem. A kérdésem az lenne, hogy TI, mit változtatnátok az általam tervezett/megálmodott configon. Remélem tudtok segíteni, hogy a lehető legtöbb pénzt tudjam megtakarítani a lehető legerősebb performance mellett!


Spec: (Amit terveztem)

Processzor: - Intel Core I9 9900K

Videokártya: - NVIDIA GeForce GTX960 (Ezt fogom az árak javulásáig meghagyni, mert ez a régi kártyám.)

Alaplap: - MSI Z390-A PRO

Processzorhűtő: - NZXT Kraken M22-es, vagy beQuiet Dark Rock Pro 4-es

RAM: Kingston HyperX Fury RGB (3200MHz, CL16-os timing)

HDD: - 1TB WD10EZEX

SSD: - Itt is kéne egy kis segítség! (Még nem tudtam dönteni.)

Tápegység: - FSP Hyper M 600W Modular

Gépház: - SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB, vagy NZXT H510i

Ha még valamit ajánlanátok (teszem azt ventik stb, azt szívesen meghallgatom!)

Előre is köszi, nagyon sokat segítesz ha válaszolsz, és legyen szép napod! :)



#hardver #gépfejlesztés #pckomponensek
2021. máj. 2. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen rendben van, jól teszed hogy vársz a kártyával, főleg ha új és high-end kell.

SSD-ből a pcie-n csatlakozó fajtát tudnám ajánlani, nekem Kingston A2000 1TB-os van, és nagyon gyors (bár a sima sata sdd-hez képest csak a számokon látszik a változás, a programok pár tizedmásodperccel töltenek be gyorsabban).

2021. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, lecsekkolom az SSD-t!
2021. máj. 2. 17:53
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

INTEL 10/11.GEN-re vagy RYZEN-re építkezz!


Kingston A2000 500gb/1TB


Seasonic Focus GC,GM,GX

2021. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi neked is "eztmondom"! :D
2021. máj. 2. 18:42
 5/12 anonim ***** válasza:

RAM-bol mennyit tervezel? Csak a típust latom.


CPU hűtőből nekem az utóbbi van, és tényleg elég csendes :) Pedig futtattam egész éjszakás rendereket is a gépen.

2021. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös, kérdésedre válaszolva, 16GB-ot tervezek. Most vettem én is észre, hogy nem írtam oda :D
2021. máj. 3. 09:23
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk egy ilyen gépbe én vennék 32 ramot, nem is azért mert most nem elég a 16, hanem mert előbb-utóbb nem lesz elég
2021. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 Mire kevés lesz a 32 GB RAM játékra már rég DDR5 lesz, ahhoz pedig új alaplap és processzor. Egyébként nem 32 vagy 16 RAM, hanem 32 GB vagy 16 GB RAM.


Kérdező: Processzorból inkább újabb generációsat vennék, akár I7-et, csak 11.gen legyen. Ha belefér a keretbe. Alaplapból Z490. CPU hűtőből mindenképpen Dark Rock 4, bivaly hűtő. RAM-ból elég a 16 GB, csak dual channel legyen. SSD-ből A2000, SX 8200, 860 m.2, 970 stb. Attól függ mennyi a keret. Tápból Seasonic GX vagy Straight Power 650W legyen. Hűtés szempontjából az első ház jobbnak tűnik.

2021. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 vagyok, #8 ebben mondjuk teljesen igazad van.
2021. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

RAM igenyhez jó lenne tudni, hogy játékhoz szeretned-e elsősorban használni vagy lesz valamilyen más cél is?


Pl nekem 3d-hez és videoszerkeszteshez abszolút jól jön a 32 GB. Játékhoz szerintem bőven elég a 16 GB.

2021. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!