Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az alábbi konfiguráció elegend...

Stefan91 kérdése:

Az alábbi konfiguráció elegendő bizonyos játékok futtatására?

Figyelt kérdés

Elsősorban kiszeretném hangsúlyozni, hogy nem FHD-ban szeretnék játszani, Nekem megteszi 720P-be is, sőőőt...

Nem szeretnék bivalyerős PC-t, Ps4-en játszok...

De van 2 játék ami miatt gépvásárlás előtt állok, de őszinte leszek...nem akarok sokat fizetni érte, ahogy mondtam konzolos vagyok, ez csak mellékesen kell..

Egy az Euro Truck Simulator 2 miatt, illetve a Gta V (Online/RP) lenne a cél ezzel a konfiggal. Kérlek, normálisan lehetőleg, ellátnátok tanáccsal, hogy ildomos-e megvennem, futnának e megfelelően, élvezhetően a játékok?


Processzor Core I5 2500 4x3300MHz 2 mag, 4 szál

Chipset Intel

Memória 4GB DDR3 (bővítem 12gb ddr3-ra)

Merevlemez 1TB HDD

Optika DVD olvasó

Grafikus kártya Intel HD 2000 (Bővítem Asus GeForce GT1030 2gb-ra)

Alaplap DELL Gx790 (s1155)

PCI-E foglalat 1db 16x / 1db 1x

Sata / IDE 4 / -

PCI Slot 1

Ps2 / USB 2 / 8

Com / Lpt 1 /


Tesztet néztem a kártyáról, ott probléma mentesen ment 720p-ben 60+ FPS-ben a GTA V, sőt 900p-ben is közepes beállítás mellett.

Gépigény oldalon pedig összevetésnél is tökéletes volt, de lévén mivel oldal, Ti pedig emberek...a Ti szavatokra jobban adok!



2021. máj. 2. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A játékok el fognak futni, de nem a legeslegjobb beállításokon. Én szvsz biztos nem vennék meg, mert a mai elvárásoknak nem felel meg és én PC játékos vagyok.
2021. máj. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ment a zöld pipa, köszönöm!


Ahogy írtam, számomra nem fontos a full hd, se a QHD, se a 4K.

Szimplán ez a 2 játék, mondjuk 720p-ben...más játékok pc-n annyira nem érdekelnek. A maikról meg tudom, hogy kevés hozzájuk... :)

2021. máj. 3. 08:38
 3/15 elistvan ***** válasza:
Azért 2021-ben egy ssd alap dolog sokat dob a sebességen. Az proci pedig 4 magos HT nélkül. Ez valami előreépített gyári dell gép ugye? Mert akkor inkább egy használt de épített pc-t vennék normális méretű atx táppal, hogy egy későbbi vga bővítés lehetséges legyen benne. (Ezeken nem szabvány méretű a táp és +6-os tápcsati sem szokott lenni.)
2021. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sajnos ilyen szinten én nem értek a gépek perifériáihoz, csak nézegetek ilyen alapgépeket melyek a fent említett 2db játékot elviszik. Sokat nem szeretnék költeni őszintén rá, nem ez lesz a fő időtöltésem. Mármint a géppel való játszás.
2021. máj. 3. 10:38
 5/15 elistvan ***** válasza:
Amennyiben ez neked elég akkor oké az ssd viszont megéri és egy 128-as már 4ezer ft-ért van használtan hidd el gyorsabb lesz tőle a gép. Amennyiben nem kívánod a később bővíteni akkor oké. De azért írtam ha később nagyopbb videokártyát vennél bele az bajos lesz mert nem lehet majd csak +6-tűs tápcsati nélküli kártyát beletenni.
2021. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 elistvan ***** válasza:
Belinkelnéd amúgy a gépet?? Hátha ki lehet deríteni, hogy milyen táp lakik benne. De az a 1030 szerintem soványka lesz a gta 5-nek. (Az olyan radeon 5670 szint kb.).
2021. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze, természetesen!


Nos ez lenne az egyik:


[link]


Ezt szeretném bővíteni ugye 8gb RAM-ra minimum, és ugye az ASUS GeForce Gt1030-as videókártyával amit viszont itt találtam használtan:


[link]


esetleg ez:


[link]


/Bár kaptam egy 1 hónapos Sapphire Radeon Rx 560-as ajánlatot is itt, ahol lakom helyben 45-ért./


---------------


A másik gép pedig Ő lenne:


[link]


/esetlegesen szintén a gt1030-as kártyával bővíteném/


Ettől feljebb a későbbiekben bizony Isten nem bővíteném, mert semmilyen újabb, avagy mai játékkal nem kívánok játszani tényleg Pc-n. Csakis kizárólag GTA Online vagy RP, illetve Euro Truck Simulator 2.

2021. máj. 3. 13:30
 8/15 A kérdező kommentje:
Bár ahogy említettem ugye, 45.000Ft-ot sokallok kicsit kiadni egy kártyára, hisz tényleg ilyen 1280x720-ban gondolkodom kb, s csak e két játékra elsősorban, 2016 felettiekre egyre se. :)
2021. máj. 3. 14:28
 9/15 anonim válasza:

Azt azért illik figyelembe venni, hogy a GTA 5 RP nem a sima GTA online erőforrás igényeivel ér fel, ott moddolt GTA szerverek vannak, amikhez ez a számítógép sajnos nem lesz elég. Volt egy i7-3770-em, 8gb ddr3 rammal (1333mhz), mellette egy 980ti. 30-40 fps-em csak akkor volt, amikor alig voltak a szerveren (max 25 fő), vagy nem a városi részen voltam. Mindez a legalacsonyabb grafikán, 720p-ben (ablakosban, egyéb miatt nem játszottam 1080p-ben). Lecseréltem egy i5-10600-ra, 16gb ddr4 ramra az előző gépemet, meghagytam a videókártyát, azóta gond nélkül fix 75 fps-em van high-very high beállításokon, 1080p-ben. (De ahogy látom nem kritérium a 1080p, szóval ez a része nem releváns számodra)

Természetesen nem mondom azt, hogy a fent leírt gépet kötelező követni, viszont ahhoz, hogy normálisan tudj játszani moddolt GTA 5 szerveren (és itt még a klienseket nem vettem figyelembe -FiveM/RageMP/AltV- stb, amiknek mind megvan a maguk gógyija), ezzel a teljesítményű géppel nem fog menni. Csak hogy példát is hozzak mire lehetne számítani azzal a géppel: kiesés a mapból, hiányzó textúrák, folyamatos fps laggok, szinkronizációs problémák.

2021. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a válaszodat, ezzel nem számoltam az RP esetében való igaz!

Azt hiszem az RP-t akkor kilövöm, marad az Online része, illetve a(z) Euro Truck Sim. 2


Zöld ágra vergődök lassan azt hiszem, az alábbi konfig. maradt részemről (a bevezetőben írt gép, illetve fentebb linkelt, ámde módosított verziója):


Processzor Core I5 2500 4x3300MHz 2 mag, 4 szál (ez szerintem 4 mag)


Chipset Intel


Memória 8gb


Merevlemez 500gb

Optika DVD olvasó


Grafikus kártya Asus GeForce Gt1030

Alaplap DELL Gx790 (s1155)


PCI-E foglalat 1db 16x / 1db 1x


Sata / IDE 4 / -


PCI Slot 1


Ps2 / USB 2 / 8


Com / Lpt 1 /


-Nézegettem teszt videókat a videókártyáról (gt 1030), hasonló CPU-val és nem volt bennuk hiba ennél a 2 játéknál, sőt..még az 1080p is alacsony/közepes beállítás mellett élvezhető volt (noha ahogy mondtam nekem a 720p 60+ FPS is tökéletes már nagyon). Ezt a gépet Én már soha nem kívánom fejleszteni, se videókártya, se kutyafulével, maximum egyszer, de az is majd majd majd valamikor egy ssd-vel, illetve max még 4gb ram-mal pluszba.

Amúgy, ha jól tudom ugye ez PCI-e 2.0-s foglalatot tartalmaz, de az Asus Gt1030 3.0-s, ugye ez berakható/használható ettől még? Nem probléma?!

2021. máj. 3. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!