Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 300k-ból milyen jó gépet...

300k-ból milyen jó gépet lehet összedobni?

Figyelt kérdés

A 300k-ba nem tartozik bele a monitor, billentyűzet, egér.

Videójátékok játszására venném.

És normális árakkal számolva, nem a mostani, őrületes árakkal, amiket a kereskedők szabnak ki ebayen.



2021. máj. 6. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Abból már fasza kis gépet lehet csinálni. Most perpill nem tudok konkrétat mondani, attól függ milyen játékra kell, akarod-e használni másra, stb.


A PCX weboldalán van gépösszerakó, szerintem próbáld ki :)

2021. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha MSRP n kapnál mindent, akkor ennyiből 3060(esetleg 3060ti/6700xt, ha spórolsz itt-ott), 5600x és 16gb ram kijönne, normális táppal, 0.5-1tb ssd vel, a maradékból meg amilyen házat kapsz, igény szerint hdd\cpu hűtés. De most a kártyát se kapod meg ennyiért, nincs miről beszélni.
2021. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamikor, akkor most nem éri meg gépet csinálni... Ha minecraftnál bonyolultabb grafikát is akarsz, akkor kell egy izmos videókártya, de a mostani ínséges időkben értelmezhetetlen árakon lehet csak kapni még a 6-8 éves használtakat is.


Vegyél egy PS4-egy, vagy X-boxot (előző generációt, új ebből is csak aranyáron van, meg mutatóba), fizess elő a PS+-ra, vagy a Goldra, vegyél egy pár játékot, és várd ki ezzel, amíg a számítógépeknek is normális ára lesz! Ha vigyázol rá, egy-két év múlva el is adhatod.


Ha nem tervezetl fullHD feletti felbontást (mert mondjuk a meglévő monitorod sem tud nagyobbat), akkor épp ki tudsz hozni egy gépet egy erős procival (ez fontos, ha sokáig akarod majd használni), meg még egy videókártya is belefér (bár ekkor is túlárazva leszel kénytelen megvenni).


Szóval én várnék és keresnék valami pótlékot.

2021. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De hát ha ez a jelenlegi ár, akkor mit akarsz? Csak a jelenlegi árral tudok számolni. Sőt, úgy néz ki, hogy jobb mielőbb venni, mert stabilizálódik a helyzet, a kriptovaluták elfogadott fizetőeszközzé válnak. Tehát a videokártyák áremelkedése tovább fog tartani a vegtelen felé.


A többi alkatrész nem vészes, bár most megint volt áremelkedés sajnos. De kb erre kell gondolni:

B560 alaplap

10400F/11400F proci

2x8GB 3200mhz ram

500GB SSD pl kingston A2000

Hdd igény szerint.

Ház igény szerint, alsó tápos, jól szellőző.

Táp: A-B tier. [link] pl emagon seasonic GC 650w


Videokártya: használt RX580 / GTX1060. Ha kitolod a keretet, akkor talán GTX 1070.

A piac rendeződése után RTX 3070-ig érdemes fejleszteni.

2021. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja,,11-ből van már F verzió,vagy lesz? Múltkor mintha méb nem lett volna. Elnézést akkor ha hülyeséget írtam.
2021. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1.-nek: Red Dead Redemption 2, GTA-k, Watch Dogs-ok, Forza Horizon 3-4, Control, akár Cyberpunk, Metro játékok…stb. Még talán videókat vágnék rajta, egyszerűen csak. Majd ránézek arra az oldalra. (PCX)
2021. máj. 6. 12:18
 7/10 A kérdező kommentje:
2.-nek: Tudom hogy most nagyon drága minden, nem is most akartam venni, inkább majd ha visszaáll normálisra a helyzet (ha fog még egyáltalán).
2021. máj. 6. 12:19
 8/10 A kérdező kommentje:
3.-nak: Tudom hogy nem éri meg, nem is most akartam venni… Inkább várok. :)
2021. máj. 6. 12:22
 9/10 anonim ***** válasza:
PS4 -eket használtan már 50ezer forint körül ki lehet fogni, ennyiért tényleg nincs értelmes gép.
2021. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
230 ezer forint egy 1660 VGA a PCX-en, ami a "kaka habbal" kategória még teljesítmény tekintetében. Ez tényleg nevetséges.
2021. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!