Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az i5 9400f nek a hűtő ventilá...

Az i5 9400f nek a hűtő ventilátora elegendő?

Figyelt kérdés
ha befolyásolja egy gt 1030 lesz a gépembe.

2021. máj. 6. 17:04
 1/3 anonim válasza:
39%
Ebben az esetben nem javasolt hogy ilyen merész lépést tegyél, saját tapasztalatból az se elég ha egy teljes 50centi magas ventilátorral fújatom a gépet, azt javaslom hogy szerezz be egy szélturbinát vagy szélgenerátort
2021. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Túlmelegedni nem fog arra elegendő.
2021. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen elég az alap ventilátor a procinak. Hőmérsékleti gondja nem lesz. Problémát a zajterhelés okozhat... de egy ilyen gyenge videokártya annyira lekorlátozza a rendszert, hogy ilyentől sem kell tartani. Alap/minimum fordulatszámon is egész jó lesz a hűtése egy ilyen fix órajeles procinak. Argus monitor programot javaslom a ventilátorprofil beállításához. De persze az alaplap progija is megfelelő lehet.


1030 miatt aggódnék... nekem egy passzív hűtésűm van. Az bizony játékoknál felment 80 fokig, amit annyira nem akartam. Szóval a ház oldalára raktam egy ventit, és akkor az szépen 60 fok alatt tartja. Undervoltoltam is kicsit... most meg nem mondom hány voltra raktam a maximum órajelet, de 1860 mhz-en ketyeg. Jedi Fallen Orderben majdnem hozta így a fix 30 fps-t. Sőt, az FPS dropok is inkább csak a cinematic jeleneteknél voltak, és nem akkor, amikor az ellent kellett aprítani. Mindenesetre, ha nagyon bele akarod ásni magad az fps növelés érdekében, akkor lowspecgamer yt csatornát javaslom. Igazi megoldás meg egy jobb videokártya lenne. Gondoltam, hogy kihúzom ideiglenesen a 1030-cal, de feladtam... jobban megy felfelé az ethereum, mint valaha. Így hát 70-ért vettem egy 3GB 1070-et

2021. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!