Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A rendszer akad, szaggat....

A rendszer akad, szaggat. Ötletek?

Figyelt kérdés

Nemrég vásárolt Lenovo Ideapad 3 Win10 pro-val akad, szaggat, de nem fagy le. Van, hogy percekbe telik, de megmozdul a kurzor, vagy épp megcsinál egy adott műveletet. Egyszer letoltam így egy Teams meetinget, hallottam mindenkit, mindenki hallott engem, csak épp az alkalmazásaim nem reagáltak semmit. Zene megy a háttérben, működnek az automatikus mentések. Nem volt még kékhalál, újraindulás, semmi ilyesmi.


Szóval csak az akadás, szaggatás van, aminek nyoma sincs újraindítás után, az indulás is megtörténik pár másodperc alatt.


HDSentinel szerint minden rendben, CoreTemp szerint a gép nem melegszik. Sehogy sem sikerül szándékosan előidéznem, szóval még visszaküldeni sem tudnám, mert úgyis mindent rendben találnak. Random jön elő, van, hogy csak egy böngésző + pár fül, és nem tudom használni, van, hogy két böngésző + 50 fül + PS és vígan fut. Néha előfordul napi kétszer is, de van, hogy egész héten minden rendben.


Van ötletetek?



2021. máj. 7. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Driverek rendben vannak? Tedd fel a gyártóit, attól hogy a Windows feltette a sajátjait, még nem lesz jó.
2021. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
SSD vagy HDD van benne?
2021. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Driverek telepítve lettek, minden a Lenovo oldaláról, ezzel együtt a bios is frissítve lett.


SSD van a gépben.

2021. máj. 7. 14:51
 4/5 mindentudoprofesszor válasza:

Próbáld tisztítani a géped. Töröld ki a file-okat az ideiglenes mappákból.

Windows gomb + R -> írd be: temp -> törölj ki mindent.

Windows gomb + R -> írd be: %temp% -> törölj ki mindent.

Windows gomb + R -> írd be: prefetch -> törölj ki mindent.

A lomtárból is töröld ki a file-okat, ezek ideiglenes fájlok, ha kitörlöd, nem lesz semmi baja a rendszernek!!!!

Ha még mindig szaggat: Töltsd le a CCLeanert, és indítsd el a registry fülnél a tisztítást, utána a Cleaner fülnél a tisztítást (ez törölni fogja a böngésződből a sütiket, jelszavakat stb... ha nem akarod akkor vedd ki a pipát a böngészőröl, amit használsz.)

Ha ez sem segít, írd be a keresőbe:

Ha angol: Control Panel

Ha magyar: vezérlőpult

utána a harmadikra menj rá, vagyis Hardver és Hang

Utána power options (energia beállítások)

Ha balanced módban van, rakd át performance (teljesítmény) módba.


Ismét csak windows gomb + R -> msconfig

itt válaszd ki a Normal Setup (normál indítás) -t!!

Kattints a második menüre (Boot)

Menj rá az Advanced options-ra. (magyarul haladó vagy fejlett beállítás)

Itt az összes kis négyzetből vedd ki a pipát.


Ha még most sem jó, akkor telepítsd a Driver Booster nevű programot. Valószínűleg driver hiba lesz. [link]


Itt telepíts/updatelj minden drivert.

Adok egy pro kulcsot is, hogy ne a free próbaverzióval bajlódj:

1DAD1-59E00-9F49C-6B348

Ezzel tudod aktiválni a PRO verziót. (jobb alsó sarok key)

2021. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél találtam a linket. Ezeket érdemes beállítani:


[link]

2021. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!