Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezek az olcsó Windows 10...

Ezek az olcsó Windows 10 kulcsok "legálisak"? Megbízhatóak annyira, hogy használni lehessen őket?

Figyelt kérdés
Most vettem egy laptopot, de Freedos van rajta, és szeretném megvenni hozzá a Windowst. A probléma csak az, hogy a Microsoft oldalán közel 50.000ft, ami azért valljuk be, nem kevés. De vannak ezek a 3000forintos OEM kulcsok, ha veszek egyet, az megbízható? Fogom tudni aktiválni, ezek eredeti kulcsok?

2021. máj. 13. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti, "újraárusított" OEM kulcsok, melyek remélhetőleg nem voltak még felhasználva, EU-ban legális használni. Ha megbízható helyről veszed, és mégsem jó a kulcs, akkor kapsz másikat.
2021. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igazából MS szerint nem azok, németeknél volt is balhé ebből, sorban tartóztatták le az embereket akik ilyen olcsó kulcsokat vettek, ennyi erővel egyszerűbb ha scripttel szépen kiütöd aztán kész, nem kockáztatod a fentebbieket, igaz MO-n amúgy sem sok esélye van egy yilen esetnek.
2021. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Ez így egy elég pontatlan kérdés.

Milyen "ezek"?

Én vettem már több kulcsot.

Volt, ami nem ment. És az eladó sem volt segítőkész. Bukta 10 euró.

De aztán tálaltam egy jó helyet, ahonnan többet is vettem és működnek.

Azt nem tudom, hogy ki terjeszti a rémhíreket, de Németországban vettem, aktiváltam és használom a kulcsokat.

Mondjuk itt leginkább csak olyan esetben nem kapsz win-t a géped mellé, ha 1. nagyon keresed az ilyeneket, 2. te raksz össze magadnak gépet.

2021. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem rémhír, de tessék, de fenn van rengeteg más oldalon is, keresőbe beírod windows 10 rendőrság németország és válogathatsz hol olvasnád.

2021. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%

Szennyoldalakat nem olvasok.

De rákereshetek német oldalakon. Azokat biztos, hogy nem "cenzurázza" a fidesz.

A rémhírek másik példája, hogy nem lehet torrentezni. Ami teljes mértékben hülyeség.

Csak utána kell nézni, hogy ne kapj büntit.

2021. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez megfelel, ha már ide is a politikát kevered?

2021. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja alul források is ott vannak, köztük németek is, szóval tessék, az is kéznél van keresned se kell...
2021. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Pcx, elolvastam.

Meg mellette 3 német cikket is.

Nagyjából egyezik, bár szó sincs gyanúsításról.

Felkérik a vásárlót, hogy tegyen nyilatkozatot. De nem köteles azt megtenni.

Érdemes lehet ügyvédhez menni, de ez itt kb. normális is.

Elsősorban az ebay-es forrást emelik ki, office-ról szó sincs a német cikkekben.

Csak az olcsó, pár eurós win kulcsokról, akár 10 évre visszamenőleg is.

Ez megint egy próbálkozás, hogy a nem túl okosakat lehúzzák, illetve hogy az ügyvédeknek jó legyen. A maffia itt is dolgozik...

2021. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

#2 cikk írja:

"A trükk a dologban az, hogy ezek nem valódi operációs rendszerek, hanem csak az azokhoz használható termékkulcsok. Ennek értelmében hiába rendelkezik valaki eredeti termékkulccsal: ha a szoftver, amit telepített, valamilyen torrentoldalról származik, gyakorlatilag lopásról beszélhetünk"


Ha veszek egy 3000 forintos kulcsot, azzal a MS oldaláról is le tudom tölteni a hivatalos telepítőket. Németországban meg magát a torrentezéssel beszerzett illegális tartalmakat büntetik. Azaz jó eséllyel félrevezető a cikk, mert szerintem nem a kulcsok miatt büntették meg a felhasználókat (ha egyáltalán...), hanem azért, mert torrentről töltötték le a loptt telepítőt. Holott simán a MS oldaláról is lehet tölteni a kapott termékkulcsokkal. Ez Windowsra és Office-ra is igaz.

Több, mint másfél éve használok ilyen Windows+Office 2019 kombót, és köszöni szépen a M$, teljesen eredetinek véli. Olyannyira, hogy mivel M$ accounthoz van kötve, még új gépre is át tudtam hozni.

2021. máj. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Aki árulja:

[link]


Jogi szakértő:

[link]


EU-s irányelv:

[link]

4. cikk, (2) bekezdés.

2021. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!