Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudja a gépem...

Miért nem tudja a gépem megnyitni az ".xml" csatolmányt?

Figyelt kérdés
Ügyfélkapun nem tudom megnyitni a küldött levél csatolmányát, ha az ".xml" típusú, ".xml"-re végződő a csatolmány elnevezése. Vajon miért nem? És azt írja olyankor a gép, hogy "Az Internet Explorer pillanatnyilag nem alapméretezett böngésző. Szeretné alapméretezett böngészővé tenni?" Ha az igenre, ha a nemre kattintok akkor sem történik semmi... Más dokumentum típusokat úgy vettem észre megnyit a gépem. Mi lehet a baj? Előre is köszönöm válaszaitokat.

2021. jún. 5. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
társítsd wordbe :D
2021. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van telepítve a gépeden pl. notepad++ [link] kattints jobb gombbal az xml fájlra, válaszd a Tulajdonságokat, a Társításnál katt a Módosításra és válaszd a Program Files\Notepad++\notepad++.exe-t > Alkalmaz > OK
2021. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Én egyszerű asztali számítógépről netezek.


Letöltöttem a notepadot, de a Tulajdonságokra kattintva nem kínál fel olyat, hogy Társítás. Így már onnan nem tudok továbblépni.


Nem tudom mi a baj, mondták már azt is hogy elavult a gépem, meg hogy windows 7 már azt nem viszi...


De drága egy új számítógép ahogy egy új 10-es windows is... Nem tudom cserélni.

2021. jún. 6. 15:45
 4/8 anonim ***** válasza:

OK, nincs azzal semmi baj (ha okosan használják 😊), csak már nem kap frissítéseket. És akkor most egy régi, 10 éves Windows 7-es gép segítségével próbálom megmutatni, mit csinálj:

1. jobb gombbal kattints egy xml típusú fájra

2. a felugró ablak alján kattints a Tulajdonságokra

3. az újabb felugró ablakban kattins a Társítás jobbján lévő Módosítás gombra

4. a következő felugró ablakban kattints a Notepad++ lehetőségre

5. nyomd meg az OK gombot (az ablak eltűnik)

6. nyomd meg az Alkalmaz gombot (alul jobb oldalon)

7. nyomd meg az OK gombot (alul középen - az ablak eltűnik)

Mutatom a folyamatot képen is: [link] (jobb gombbal a képre kattintva > Kép mentése másként lehetőséget választva le tudod tölteni a képet)

8. ha nem jelenne meg az 4. pontban felugró Társítás nevű ablakban a Notepad++ lehetőség, akkor kattint a jobb alsó sarokban a Tallózás gombra, menj a C:\Program Files\Notepad++ mappába és kattints a notepad++.exe-re, majd folytasd az 5.-6.-7. pont szerint (OK-Alkalmaz-OK)

Ha minden jól ment 🤞, akkor most ha duplán kattintasz egy xml kiterjesztésű fájlra, akkor a Notepad++ program fogja megnyitni.

2021. jún. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm segítségedet. :)
2021. jún. 8. 09:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívesen! :) De legalább azt áruld el, sikerült-e?
2021. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, nem sikerült. :) :D :)


Mert ahogy haladtam előre azon a ponton ahol mutatnia kellett volna a notepad++ ikonját nem volt ott, pedig letöltöttem és futtattam/kibontottam a programot...

Valószínűleg a gépem lehet ilyen elavult... Nem tudom. :(

2021. jún. 12. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg a gépem lehet ilyen elavult..." - mint ítram, egy 10 éves, Windosw 7 rendszeren mutatom a teendőket. Tehát nem lehet annyira elavult a rendszered/géped. :)


Pedig mutattam azt is, mi van, ha nincs ott a Notepad++:


8. ha nem jelenne meg az 4. pontban felugró Társítás nevű ablakban a Notepad++ lehetőség, akkor kattint a jobb alsó sarokban a Tallózás gombra, menj a C:\Program Files\Notepad++ mappába és kattints a notepad++.exe-re, majd folytasd az 5.-6.-7. pont szerint (OK-Alkalmaz-OK)


De akkor próbáljuk meg máshogyan. Azt írod, telepítetted a Notepad++ programot. A lépések:


1. Startmenü > írd be: notepad++

2. kattints rá

3. Beállítások > Program beállítások

4. Fájl társítások > web script > .xml > kattints a felső, jobbra mutató nyílra

5. a jobb oldali kis ablakba átkerül (megjelenik) az .xml

6. Bezárás

7. próbálj megnyitni egy valami.xml fájlt


Mutatom: [link]

2021. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!