Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen op.rendszert érdemes...

Milyen op.rendszert érdemes feltelepítenem a gépemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg Ubuntu 16.04 LTS van rajta, de újra akarom telepíteni. Én Win XP-ben gondolkozom, mert azt könnyebb kezelni, mint a Linuxot. Ha pedig nem éri meg fel tenni ezt, akkor újabb Ubuntu verziót megéri vagy maradjon a jelenlegi?


Itt a számítógépem tulajdonságai:

CPU: Intel Atom, 1,6 GHz x 2

Winchester: 155,2 GB

RAM: 2 GB

Videókártya: Intel 945GME x86/MMX/SSE2

Jelenlegi op.rendszer: Ubuntu 16.04 LTS, 32 bit


Előre is köszi a válaszokat! 🙂



2021. jún. 8. 09:52
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

A csomagfrissítéses hibák azért vannak, mert elavult verziót használsz. Az ilyen régi rendszerek tárolói a [link] címen érhetők el, tehát ha a /etc/apt/sources.list fájlban rootként mindenhol átírod a [link] címet a [link] címre, akkor elméletileg működni fog.

A x.10-es verziók mindig a rövid, 9 hónapos támogatású verziók, az x.04-es verziók pedig a hosszú, 3 éves támgatású LTS-ek. Mondjuk az LTS is csak áprilisig volt támogatott...


A második hiba azért van, mert nem abban a mappában vagy, ahol a qbittorrent-4.3.2.tar.xz fájl van.

De egyébként miért ragaszkodsz épp a qbittorenthez, és miért nem jó az a verzió, ami a tárolóban van?

2021. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a Haiku OS -t: [link]

Mivel nem futnak rajta se a windowsos, se a linuxos, se az androidos programok így teljességgel kizárt hogy bármilyen vírus megfertőzze..!

2021. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

#41

Igen, helyes a megoldás a csomagfrissítésre. Köszönöm!


Azért szeretem a qbittorrentet, mert be lehet állítani rajta, hogy miközben töltöd a filmet, már akkor is tudod nézni azt, nem kell megvárnod, hogy lehozza az egész fájlt.

2021. jún. 25. 20:06
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

"Azért szeretem a qbittorrentet, mert be lehet állítani rajta, hogy miközben töltöd a filmet, már akkor is tudod nézni azt, nem kell megvárnod, hogy lehozza az egész fájlt."


Oké, én csak azt mondom, hogy van a tárolóban is, nem kell a weboldalról külön letöltened.

2021. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
#43 Szerintem nagyon bosszantó lehet ha letöltés közben nézed és két percenként megáll fél percre mert a nézés mindig beéri a letöltést..
2021. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

#44

Értem!


#45

Én azt szoktam csinálni, hogy miután letöltött kb. 10%-ot, azután kezdem el nézni, így nem áll meg. Egy két órás filmnél ez kb. 12 perc előnyt jelent és általában gyorsan szokta lehozni nekem a torrenteket. Szóval nem szokott problémát okozni nálam ez.

2021. jún. 26. 00:10
 47/47 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: hol lehet megnézni vagy beállítani, hogy meglehessen nézni akármilyen videófájl (mkv,mp4,avi) videó tulajdonságait (tehát,hogy milyen a felbontása az adott videónak, hány fps-es, mennyi a bitaránya stb.)? Csak azért, mert itt nem dobja ki automatikusan a jobb klikk/tulajdonságoknál. Thunar fájlkezelőm van, a Nautilust már próbáltam, de ott is ugyanazt dobta ki.
2021. jún. 26. 12:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!