Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kezdő programozóként milyen...

Kezdő programozóként milyen tudás kell, hogy felvegyenek egy munkahelyre?

Figyelt kérdés

Néztem gyakornoki munkákat, az volt a megkötés, hogy jól kell ismerni egy nyelvet (jelen esetben c++-t) és szakirányú tanulmányok kellenek. Na most, én matekos vagyok, nem infó szakra járok, de vannak infós tárgyaim.

Az lenne a kérdésem, hogy mit jelent jól ismerni egy nyelvet? Sajnos azt nem látom magam előtt, hogy konkrétan, hogy kéne programozni egy munkahelyen, de elvégeztem most pl. 2 c++-os tárgyat, meg még tervezek is a jövőben. Nem idén jelentkeznék, hanem jövőre. Csak nem tudom, mit jelent jól programozni...



2021. jún. 8. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Egy szoftverfejlesztő OKJ(nek megfelelő mai képzés) a minimum, vagy a záróvizsga szintjének megfelelő önállóan megírt szoftver demózása, ami lehetőleg a pozícióhoz elvárt nyelven íródott, ebben az esetben érettségivel is van esély bekerülni, de nyilván ha van papírod, előnyben részesítenek a kiválasztásnál. A legtöbb kezdő állásnál egy tesztet kell írni, ahol egy egyszerűbb programot kell megírni, azt nézik, hogy mennyire vagy tisztában az alapokkal. Akár hiszed akár nem, sokan diplomával se mennek át ezen a teszten, pedig szerintem nagyon alapvető.
2021. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

A diákok rendszerint azt nem fogják fel, hogy az állásinterjú nem olyan, mint egy zh. Nem úgy működik, hogy megtanulod az anyagot és ha elérsz 50%-ot akkor átmentél. Egy pozícióra egy embert vesznek fel, aki szakmailag és emberileg a legjobban megfelel nekik. Mit kell tudnod? Minnél többet. Nincs minimum és maximum szint.

Egyébként 2 tárgy után kizárt, hogy jól tudj programozni. Az durván 50 óra beadandókkal együtt, az majdnem semmi.

2021. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem most akarnék jelentkezni. Szerintem sincs még túl sok tudásom. :) Csak kíváncsi voltam viszonyításokra. Hogy úgy kb. milyen szinttől reális ilyen helyekre jelentkezni. De nézegettem most teszteket, amiket az első válaszoló is említett, szóval nagyjából látom.


Köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 8. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!