Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mindenki programozónak tanul,...

Mindenki programozónak tanul, mégsincs elég programozó?

Figyelt kérdés
Nagyon népszerűek manapság ezek a szakok, mégis elvileg hiány van programozókból. Ennyi programozó kell, vagy nem elég képzettek az emberek?

2021. jún. 9. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Más a papír és más a tudás

Lehet, hogy sokan tanulnak programozónak, de ebből nem sok az, aki valóban ért hozzá

2021. jún. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a képzésekben van a hiba, vagy hol bukik el a dolog?
2021. jún. 9. 01:46
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
A képzés eléggé a béka feneke alatt van. Diplomások buknak el az állásinterjúkon a legalapvetőbb teszteken. Én meg egy mezei emelt érettségivel odamentem, megírtam, felvettek dolgozni, gondolták bedobnak a mélyvízbe, hogy még a próbaidő alatt elűzzenek, ezért kiadtak nekem egy olyan feladatot, hogy a programjuk nem jól működik, keressem meg miért és javítsam ki. Nap végére kész ia volt. Le volt mindenki döbbenve, ők egy hónap alatt nem jöttek rá, nekem meg elég volt egy munkanap. ÉRETTSÉGIVEL! Azóta nem néznek le. Látom, hogy kik jönnek interjúzni, diplomások, de a beugrón elhasalnak. Szóval ennyit ér az a papír, kitörölheted vele a hátsód.
2021. jún. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mint sok embernél a nyelvvizsga

Papírja van róla, de ha meg kell szólalni, egy hamburger menüt nem mer kérni a mekiben

2021. jún. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
100%
Mert kb. vadászpilóta szintet várnak el a munkáltatók, és sokaknak elmegy tőle a kedve. Nem akarnak ennyi időt bele fektetni, amivel az a szint elsajátítható. Hiába végzik el, nem dolgoznak benne.
2021. jún. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 és kb. mindenki másnak is szól.

Csak a pontosság kedvéért, ha mindenkit felvennének, akit képzünk, akkor sem képeznénk eleget, és szerintem inkább erre irányult a kérdés.


"Ennyi programozó kell, vagy nem elég képzettek az emberek?"

Igen, ilyen sok kell. Világszinten meg még több.

AÍ legtöbb helyen már nem árt, ha van kifejezetten egy programozó a különböző csapatokban, mert sokat tud segíteni, mivel mindenhol már programok vannak.

2021. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

A képzésen felül van egy emberi tényező is, ahhoz hogy jó sikeres programozó legyen.

A legtöbben azért választják, mert vonzza őket a jó fizetés...

DE valójában nem érdekli, nem tanul többet mint a papírhoz - sikeres vizsgához kell,

viszont ahhoz, hogy sikeres programozó legyen, ez nem elég, a szükséges tudás 90% -át, magadnak kell hozzá adni.

És ez a tudás hiány okozza a hiányosságokat.

2021. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Plusz érdekesség, hogy az igazi programozók introvertált személyiségűek.

Az extrovertáltak kommunikációban jók, marketing - értékesítés, ügyféllel való tárgyalás.

Ezért is lehet olvasni ilyenekről cikket, hogy gyorsan ível felfele a karrierjük.

Mint amikor egy felszolgáló képezte át magát.

Volt szerencsém a sráchoz, jó kommunikációs készség, de a programozást felületes ismeri.

Így csapat tökéletes irányító játékosa lett, mivel alapvetően érti a programozást, illetve jó humán fordítót képez a fejlesztők és ügyfelek közt.

2021. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki programozónak tanul"

Dehogy, ez még költői túlzásnak is sok. Gimis rendszegazda voltam évekig, a tapasztalat az, hogy évfolyamonként (kb. 80-100 fő) évene átlagosan 2-3 tanuló megy programozó szakra. (Megyei jogú város népszerű gimnáziumáról van szó.) Szóval a mindenki az 2-3 százalék, és ez csak a jelentkezők mennyisége, ennek töredéke lesz az, aki el is végzi, ténylegesen a képsségei megvannak hozzá, és a pályán is akar maradni.


"Nagyon népszerűek manapság ezek a szakok"

Kétségtelen. A jelentkezők jelentős hányadának pedig lövése sincs arról, hogy ez miről is szól. Én magam sem hinném el, ha nem a saját szememmel látom, de a jelentkezők kb. fele nem tud, és/vagy nem is szeret programozni. De ő programozó akar lenni, mert otthonról akar vagyonokat keresni, és egyébként is szeret játszani. (WTF??) Jópáran kerestek már, hogy készítsem fel őket, és persze én voltam hülye meg szemétláda, amikor közöltem, hogy motiváció, és a programozás szeretete nélkül ez hiábavaló. Aztán ha mégis sikerül a felvételi, első évben kihull a többségük.


"Ennyi programozó kell, vagy nem elég képzettek az emberek?"

Mindkettő.

Több, és tehetségesebb programozóra lenne szükség. Olyanból, akinek van valamicske papírja róla, de magától egy Hello Worldöt is alig tud megírni, olyanokból Dunát lehetne rekeszteni. Csakhogy nem rájuk lenne szükség. Én jártam programozó OKJ-re. 10-en végeztünk, abból ketten tudtunk programozni. A maradék 8 meg el tudta indítani a Delphit, és segítséggel talán egyszerű gyakorló feladatokat meg tudott oldani. Az ilyenekkel mit kezdenének egy munkahelyen? Papíron ők is programozók, és belőlük lesznek azok, akik bőszen hangoztatni fogják, hogy kamu az egész informatikushiányos blabla. Nem, dehogy kamu, csak olyanokra nincs szükség, akik alapvető dolgokon is elhasalnak.


"De a képzésekben van a hiba, vagy hol bukik el a dolog?"

A képzésben, illetve a jeentkezőkben is van hiba.

A képzéssel a fő gond, hogy nem tudják jól belőni, hogy mmire is lebbe szükség. Van egyrészt a szakképzés, illetőleg az OKJ (bár ez már nem sokáig), ahol nagyon alálőnek az igényeknek. Ezek a képzések ugródeszkának jó lennének mondjuk egy későbbi egyetemi szakhoz, de önmagukban nagyon halovány szintet mutatnak. Kb. olyan, mintha gimis biosz fakt után elküldenék a gyereket agysebésznek. Jóval többet tud egy laikusnál, de sem gyakorlata, sem tudása nincs ahhoz, hogy élesben dolgozni tudjon. Ennek ellenére az a hivatalos irányelv, hogy a programozó szakképzéssel azonnal el lehet helyezkedni. Aztán szerencsétlen gyerek meg kikerül az iskolából, és rögtön megtapasztalja, hogy ilyen tudással és végzettséggel sehová nem kell. Vagy ha fel is veszik, két héten belül pánikolva menekül, annyira nincs köszönőviszonyba sem a tudása az elvárásokkal. Esetleg felveszik valami webfejlesztő sufnicégbe, ahol betanítják, hogy a főnök kedvenc JS keretrendszerével hogy tud ugyanolyan weboldalakat összegányolni...

Az egyetemek többsége pedig pont a másik véglet. Kevés kivételtől eltekintve nem programozókat, hanem professzorokat, meg doktorokat akarnak képezni, és masszívan éreztetik is az egyébként tehetséges hallgatókkal, hogy ők bizony selejtek. Aztán sokan lesznek, akik emiatt inkább pályát váltanak, vagy ugyan elvégzik, de más területen fognak elhelyezkedni, mert úgy leépítették a motivációikat.

2021. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

"Mindenki programozónak tanul..."


Egész más megtanulni és megérteni dolgokat!


"De a képzésekben van a hiba,..." "A képzés eléggé a béka feneke alatt van."


Szerintem nem a képzésekben van a baj, hanem az emberekben. Hiszen kicsit nehéz azt elképzelni, hogy mondjuk jelentkezik 200 ember egy programozó képzésre és mind a 200-ból tökéletes programozó válik, kizárt!


Esetleg ebből 5-10 jó programozó lesz, akikből 1 zseni. Naja annak meg minek tanulni? :-)

2021. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!