Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mivel célszerű a laptop külső...

Mivel célszerű a laptop külső burkolatát tisztítani?

Figyelt kérdés
A fedlap, kijelző és billentyűzet tisztításáról van szó. Nemrég vettem egy új Asus laptopot, és szeretném minél tovább megőrizni az esztétikai állapotát, azonban rendkívül gyorsan porosodó lakásban lakom, így a rendszeres tisztítása elkerülhetetlen. Nem szeretném valami durva anyaggal máris megsérteni a burkolatát, mert ez a szálcsiszolt alumínium textúra extrém kényesnek és könnyen karcolódónak tűnik, kis túlzással mint egy zongoralakk felület.

2021. jún. 11. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Én szemüvegtörlővel szoktam. Az is ugye nagyon muha textil, valamint időnként azt is kézzel kimosom, hogy a rá rakódott finom por, se karcoljon. Nekem eddig bejött, de ha úgy van én is várok jobb javaslatot. Vannak ilyen laptop usb porszívók, se azok se sokat érnek
2021. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Szemüvegtörlő jó. De igazából sima vízzel is lehet meg papírtörlővel (ha nem zsíros, vagy valami olyan szennyeződés van rajta, amihez tisztítószer kell). Külsőleg se kell semmi extra, víz vagy szappanos víz. Természetesen ne tocsogjon a vízben, csak enyhén legyen nedves a puha rongy vagy papírtörlő. Aztán áttörlöd szárazzal.
2021. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha csak a por ellen kell akkor van azaz extrèm puha plüss szerű törlőkendő. Azzal szoktam a port letörölni. De ha hozzáèrtèl a kijelzőhöz ès zsírfoltos lett arra is nagyon jó, százszor jobb mint a kijelzőtisztító folyadèk ès az a tekercses papírszalvèta. Mert ez nem ha nyomot
2021. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Sima nedves törlőkendő általában megfelel (nem házi rongy, hanem az az előre csomagolt kéztisztító fajta). Ezek puhák és nem tocsognak, épp csak annyira nedvesek, hogy meg lehessen velük takarítani dolgokat.
2021. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen meghallgatom a két lepontozó véleményét, hogy mi a problémájuk a 2es válasszal, hadd tanuljak valamit, hogy mit csináltam eddig rosszul és ők mit tudnak jobban.
2021. jún. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Valószínűleg ez az egyetlen örömük az èletben.
2021. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!