Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Engedélyezett Secure Boot-al...

Engedélyezett Secure Boot-al hogyan lehet használni linuxot/grubot?

Figyelt kérdés

Nemrég telepítettem insiderből a Windows 11-et és az egyik követelménye az-az volt, hogy a secure boot-ot engedélyezni kell.

Windows mellett használok még kettő másik linux diszrót (ubuntu, arch) és amikor bootolnék át windowsról linuxra már a grub előtt elszáll egy olyan hibával, hogy "Secure Boot Violation. Invalid signature detected.".

Próbáltam rá megoldásokat keresni de csak olyat találtam aminél azt írják könnyen el lehet rontani és téglásítani lehet vele a gépet mert olyan kárt lehet okozni az UEFI-ben (valamilyen platform kulcsokat kell felülírni).

Jelenleg most csak úgy tudok át bootolni ha ki-be kapcsolgatom a secure bootot windowsra váltogatásnál.

Valaki tud esetleg valami egyszerű megoldást erre?



2021. jún. 30. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ubuntu biztos secureboot kompatibilis. Nincs teendő ha uefi módban volt telepítve. Akárcsak a linux disztrók többsége. Az arch-ot meg nem ismerem, ha ők inkompatilisre csinálták akkor cseréld le..
2021. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!