Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket rakjam...

Szerintetek melyiket rakjam föl? Többi lent

Figyelt kérdés

Nevelő apámnak van egy 6-7 éves laptopja panaszkodik hogy lassú és Windows is rosszalkodik az aktiválással, meg frissít állandóan, ugyan is nem mindig használja. Jó használja egy hetente 1-2szer. A laptopot csak böngészésre meg főként filmnézésre használja.

A HDD-t ami van a laptopjában most fogom kicserélni egy SSD-re hogy gyorsabb legyen.

Szerintetek melyik OP rendszert rakjam fel? Rakjam újra Windowst? Vagy rakják rá egy Ubuntut?



2021. júl. 13. 13:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lehet Ubuntun is C#-ozni, bizonyos mértékig, korlátokkal. Attól függ, mit fejlesztesz.
2021. júl. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

9-es


Windows 7-etet azért nem szeretnék mert mikor felraktam a laptopra, és minden Drivert mellé, akkor mindig kékhalálozott videókártya drivere miatt, csak úgy engedte tovább ha letiltom a videókártyát és az integráltat használja de úgy borzalmas, egy 720-as videót is nagyon döcögve bír. Ha meg nem teszem vidikártya drivert akkor is csak az integráltat használja szóval ugyanott vagyunk.

2021. júl. 13. 14:29
 13/20 A kérdező kommentje:

11-es


Lehetne de én Unityzok meg + Visual Studio. Persze van VS Code Linuxon de azt inkább hagyjuk.

2021. júl. 13. 14:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Én Linux Mintet tennék rá, Xfce vagy MATE desktop.

De szerintem a HDD-t hagyd benne, és csak a rendszert tedd az SSD-re. (Privát vélemény: A /var mappa is mehet HDD-re.)

2021. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha már mint, akkor LMDE. Ez tisztán Debian alapú, nincs tele az Ubuntu mocskaival, és semmivel sem rosszabb. Ilyen gépen még a Cinnamon sem okoz majd gondot.
2021. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
14-es benne hagynám én is csak a probléma ott kezdődik hogy nem dual slotos szóval csak egy háttértárat lehet belerakni a laptopba mert amúgy beraknám szívesen másodiknak is.
2021. júl. 13. 14:54
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha van benne DVD író, annak a helyére berakhatod a HDD-t egy beépítő kerettel: [link]


Csak olyat válassz, ami méretben megfelelő.

2021. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak lopott Windowsod volt vírusos töréssel akkor mindenképp a Linux Mint Mate-ra való áttérést javaslom az ssd-n.
2021. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én Windows-t raknék rá. SSD-vel már a Windows is gyorsan fog futni.
2021. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak filmezés meg böngészés, akkor egyértelműen valamilyen Linux. Kisebb az esélye annak is, hogy valamilyen vírust szed össze a neten. Ha meg root jogot nem kap, akkor szinte mindegy is, hogy melyik disztribúció, csak legyen rajta telepítve böngésző meg VLC, és kész.
2021. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!