Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Microsoft Wordben (365) hogy...

Microsoft Wordben (365) hogy lehet elérni, hogy a párbeszéd vagy bekezdés utolsó sora (de csak az) balra zárjon, ha a teljes többi szöveg sorkizárt?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam az egérrel kijelölni a kívánt részt és balra zárni, de akkor az egész szöveg balra zár!

Egyébként ha átteszem pdf-be a tördelés ugyanolyan marad?



2021. júl. 19. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy lehet, hogy az utolsó sort külön bekezdésbe teszed. Ha nulla közöket állítasz be, akkor nem fog látszódni, hogy külön bekezdés. Egyébként gondold át, mert normál esetben nem szabadna ilyennel trükközni. Akkor valamit rosszul csinált a szerkesztő.
2021. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen szerkesztő és mit csinált rosszul? A könyvem kéziratáról lenne szó, aminek a próbapéldányát szeretném kinyomtattatni, beköttettetni de a sorkizártan írtam, mivel fontos lenne, hogy az alapszövegben minden sor egyforma hosszú, DE a párbeszédek és a fejezet utolsó sora, amiben csak 2-3 szó van ne "essen szét" (így mint itt😅) A próbapéldányra (ez még csak a kézirat, tehát majd át lesz dolgozva, nem vennék fel frofi tördelőt mert 200-300ezer forintért csinálná meg.
2021. júl. 19. 23:01
 3/8 A kérdező kommentje:

Az új bekezdést értem, ezt a 0 szövegközt nem...

A Publisher nem ilyesmire való? (Van az is a gépen de még nem használtam)

Pdf-be könnyebb/lehet szerkeszteni?

2021. júl. 19. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

"A Publisher nem ilyesmire való?"

A Publisher egy félprofesszionális kiadványszerkesztő. Használható ilyesmire is, bár amit akarsz, nem tudom, hogy melyik szoftver támogatja.


"Megpróbáltam az egérrel kijelölni a kívánt részt és balra zárni, de akkor az egész szöveg balra zár!"

Igen, mert az igazítás az bekezdés-szintű tulajdonság.

2021. júl. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy kép jó lenne, hogy mi a probléma. Mint írtam, ilyet nem szoktak csinálni. A kiadványszerkesztés nem arról szól, hogy széthekkeljük a szöveget, hogy jól nézzen ki. A probléma nem a programmal van, hanem a szöveg formázásával, tördelésével.
2021. júl. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont a szerkesztéssel van a gond. Hogy olvasható legyen Póbapéldányként.

Profin majd a tördelő megcsinálja mielőtt nyomdába kerül. A baj az (képet sajnos nem tudtam ide beszúrni), hogy ha a párbeszéd utolsó sora is sorkizárt akkor egybefolyik a szöveg, és nem látszik a párbeszéd vége és az új mondat közötti egyértelmű, de nem két üres soros elvasztás.

Pl. - Nekem ez nem megy - szólt

Kimeülten rogyott le.

- Menni fog - válaszolta



Na valahogy így kéne formailag. Ehhez a 2 sor balra igazodna az igazi szövegben. De ha átállítom mindegyik olyan lesz....

2021. júl. 20. 09:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Csinálj a párbeszédeknek külön bekezdésstílust, ami balra van igazítva. Ha jól értem a problémát.
2021. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megtaláltam a megoldást.
2021. júl. 20. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!