Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2017 MacBook Air elbírná a...

2017 MacBook Air elbírná a Sony Vegas Pro vágóprogramot?

Figyelt kérdés

Van egy asztali gépem, amit vágásra szoktam használni, viszont szükségem volt egy hordozható számítógépre is, így vettem egy '17-es MacBook-ot, és szeretném nagyjából tudni, hogy videók vágására alkalmas lenne-e ez a gép a Vegas Pro 12 / 13 / 14-es programmal.

A gép paraméterei:

Processzor: 1,8 GHz Kétmagos Intel Core i5 processzor

Memória: 8 GB 1600 MHz DDR3

Grafika: Intel HD Graphics 6000 1536 MB


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :-)



2021. aug. 4. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy szart vettél, ha Sony Vegasra akarod használni, akkor ennyi pénzből vehettél volna egy fasza Windowsos gépet.
2021. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a szoftver rendszerkövetelményeit ( [link] ), és összehasonlítani a gép paramétereivel (2017-es Macbook Air: [link] illetve: [link] - utolsó oszlop):

System requirements

* Operating system: Microsoft® Windows 10 (64-bit) - a gépen alapesetben macOS 12 Monterey van rajta, de Bootcamp segítségével rárakható a Windows 10 is

* Processor: 6th Generation Intel Core i5 (or AMD equivalent) or better. 2.5 Ghz and 4 Core minimum. For 4K, 7th Generation Intel Core i7 (or AMD equivalent) or better. 3.0 Ghz and 8 Core minimum. - a gép csak 5. generációs, két magos és 1,8 GHz-es, szóval kevés hozzá

* RAM: 8 GB RAM minimum (16 GB recommended; 32 GB recommended for 4K) - a gép a minimumra elegendő

* Hard drive space: 1.5 GB hard-disk space for program installation; Solid-state disk (SSD) or high-speed multi-disk RAID for 4K media - ez megvan


Összefoglalva: ez a gép elavult, kevés ehhez.

2021. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogyha veszel egy macbook-ot (bár az air nem tartalomgyártásra van, arra a pro-t szánták) de akkor miért akarsz egy olyan programot használni, ami nem is létezik natívan osx-re?

Még a premier pro-t csak-csak megérteném, na de pont sony vegas?

Azontúl ott van a saját fejlesztésű final cut pro, ami mondjuk optimalizálva van az OS-re így hiába gyengébb a hardver, de simán alkalmas lehet rá így is. (nyilván kompromisszumokkal, 4K-t azt engedd el...)

2021. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

+1 a Final Cutra, az tényleg jó :)


Maga a Macbook Air az kuka a videóvágás szempontjából. Sem ez a rettenet i5 sem a hűtés nem fogja bírni - haverom kipróbálta xD


A másik fő gond, hogy az ebben lévő i5-5350U HD6000-res IGPje nem támogat túl sok hardveres kódolást. MPEG-2, H.264-es MPEG4 és ennyi. Ezekkel képes úgy ahogy lejátszásban és renderben megbírkózni, de ha összefutsz egy 4K H.265-ös videóval, ott már a lejátszás laggos lesz 8 bites forrás esetén is, 10bitnél meg eléred majd az 1FPS-t.


Erre a munkára ez a gép legalább annyira alkalmatlan, mint az OSX a Vegas futtatására :D


Ha esetleg kicsit korábbna kérdezel lehet spóroltunk volna neked vagy 200 000-ret :D

2021. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!