Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Aki szokott laptopot mókolni,...

Aki szokott laptopot mókolni, újratelepíteni, kitakarítani úgy, hogy szétszedi teljesen és úgy fújja kibelőle a port, koszt, az mennyi pénzt kérhet el egy teljesen laikustól, akinek a laptopját veszi kezelésbe?

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Semennyit, ha nem tud róla nyugtát vagy számlát adni.
2021. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Sosem kértem érte pénzt. De ha nem hálálta meg valahogy később, akár ha nekem volt valamire szükségem és ő ahhoz értett, nem is csináltam meg neki. Főleg hogy laptopokban már csak a processzor és videókártya újra pasztázása minimum 5e manapság az informatikai boltokban.
2021. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5 ezret kábé.
2021. szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

hát újratelepítéssel együtt szerintem inkább egy olyan 10-15 lesz a reális.

szétszedés-kitakarítás: kb 2 óra.

újratelepítés (normálisan, nem csak üres rendszer, hanem frissítések felrakása és gyártói driverek telepítése ahol szükséges, stb..) kb 3 óra. 3eFt-os óradíjjal számolva ez 15.

nyílván van aki olcsóbban dolgozik van aki drágábban, illetve van aki gyorsabb/lassabb, stb... de kb ez reális lehet.

számlásan több is lehet. legalábbis én tuti nem szórakoznék 1000Ft-os nettó óradíjért, mert abból nem lehet megélni

2021. szept. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Igen, olyan 10-15 ezer lenne a reális, megélni abból sem lehet, de még ezt is sokan drágállják.
2021. szept. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

#5

Mert nem korrekt ennyi munkaidőt rászámolni a telepítésre és frissítésre. Ezt csak elindítod és 90%-ban magának csinálja ilyenkor a gép, ott lehet hagyni, lehet másik ügyfél eszközét szétszedni, takarítani. +1 óra bőven elég. Én, mint ügyfél, sem fizetném ki szívesen, hogy a szerviztechnikus 2 és fél órát facebookozik meg macskás videót néz youtube-on, amíg a gépem elvan magának a frissítések telepítésével, miután image-ből pár perc alatt újraránotta a rendszert.

2021. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

#6 Akkor te az úszómesternek is csak azt fizetnéd ki, mikor életet ment? A többi napon csak ücsörög ott meg nézelődik feleslegesen....


Amúgy ha a pszichomókus, autószerelő, burkoló ennek többszörösét elkérheti (óradíjról beszélünk) akkor lazán benne van, hogy a macskás videó nézését nem számolta fel senki.

2021. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Az úszómester nem csak ücsörög és nézelődik, hanem őrzi az fürdőzők biztonságát, hogy ha valamelyik megpróbálja a medencébe/tóba fojtani magát, azonnal kirángassa a vízből. Ő nem jöhet el az őrhelyéről, mert akkor nem tudja sikeresen teljesíteni a feladatát.


A Windows akkor is pontosan ugyanolyan sikeresen lefrissül, ha elmész a boltba, amíg csinálja.

2021. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kérdező95 ***** válasza:

Függ a laptopról, a régieket sokkal könnyebb szétszedni, újra pasztázni, az újak között van amit igazán nem is lehet.

Ingyen, 5-10ezer, és van amit nem vállal el az ember

2021. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És vállalsz garanciát is? Ha elbhaszol valamit, fizetsz mint a katonatiszt?
2021. okt. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!