Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újonnan vásárolt laptopom...

Újonnan vásárolt laptopom teljesen optimalizálatlan, problémás. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lényegében a laptop:

Asus rog strix g513QE

Amd ryzen 5 5600H

8gb memória

Nvidia GeForce rtx 3050

4gb vram


Tehát.. A problémák Már telepítés után rögtön fennálltak.

Pl.: nem lehetett wifihez csatlakozni, sehol sem mutatta / jelezte ki. Több indiai tech videó után sem, majd miután USB-n osztottam rá mobilnetet valahogy random érzékelte és tudtam csatlakozni.


Bluetoot úgyszintén nincs és nincs kijelezve sehol (egyelőre nem sikerült megoldani)


Nvidia driver "nem volt rajta"


Most pedig miután raraktam, mindent lefrissitettem amit találtam, hogy lehet egyáltalán nem érzékelik a játékok a videokartyat. (Pl a LoL kemény 4 Fps-t produkál miután elindítom.)


Mik/mi okozhatja ezt a kesze-kuszaságot?

Úgy gondolom, hogy újonnan, üzletből vett notebooknak naprakésznek kellene lennie rögtön telepítés után és sajnos nem az.. De lehet én szúrtam el valahol.


Bármi tanács, segítség jól jönne, amivel előrébb jutnék a laptoppal

Egyelőre játékra teljesen alkalmatlan stb..



2021. szept. 8. 03:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom kétségbe vonni a telepítésed, de minden drivert felraktál a laptophoz?
2021. szept. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oprendszert te telepítetted, vagy alapból rajta volt? És milyen? Win10?

Asus honlapján nézd meg a drivereket, Bluetooth is valszeg fent lesz.

VGA-t meg az Nvidia beállításokban vagy bios-ban érdemes lecsekkolni.

2021. szept. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vortrex ***** válasza:
100%
Múltkor hasonlóan szívtam, hogy Win 10 Home-on semmi nem úgy működött, mint kellett volna, nem érzékelte a touch padot, nem működött a grafikus driver se, aztán kínomban újratelepítettem Win 10 Pro-val és utána már minden működött rajta normálisan
2021. szept. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyugodtan kétségbe vonhatjátok, nem teljesen vagyok képbe a dolgokkal.

Akkor javasolt, hogy újra kéne telepítenem esetleg? A kulcs nem fog elveszni? Vagy mivel eredeti van rajta gond nélkül tudom újra telepíteni?


Az asus honlapján pedig akkor majd megnézem a drivereket, próbálom pótolni ha esetleg lenne mit.. :/

2021. szept. 8. 08:38
 5/9 A kérdező kommentje:

A driverekhez a "gforce experience"-n frissítettem az illesztoprogramokat

Annak meg "kellett" volna oldania az fps problémát, nem?

2021. szept. 8. 08:46
 6/9 anonim ***** válasza:

2021 ROG Strix G15 G513 Support driver download [link]

Chipset [link]

Network

[link]

[link]

Audio [link]

Graphics [link]

Pointing Device [link]

Bluetooth [link]

2021. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

'A problémák Már telepítés után rögtön fennálltak.'-a win telepítése után?mert ez érthető.

'Úgy gondolom, hogy újonnan, üzletből vett notebooknak naprakésznek kellene lennie rögtön telepítés után és sajnos nem az'-ha nem volt rajta win akkor nem lehet naprakész,neked kell összekukáznod hozzá a drivereket.

Az energiagazdálkodást ne felejtsd el átállítani gazdaságosról teljesítménycentrikusra.

2021. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A Bluetooth, wifi, egyéb driveres, letöltős problémát megoldottam mostanra.

Viszont valami akkor sem stimmel.


Újraraktam a Windowst, megvannak a megfelelő driverek, GeForce experiencen a meg frissebb illesztőprogramok,

energiatakarékos módban sem vagyok, nvidia vezerlopultban pedig beállítottam, hogy "nagy teljesítményű processzorral menjen. viszont az fps akkor sem allt helyre.



Megjegyzés : játék közben ha letalcazok szépen tartja a 120 fps-t (limit) majd ha visszatalcazok rögtön leugrik 3-4 fpsre.

A teljesítményén is alig pörög ki bármi.


Valami ötlet mit probalhatnek még meg?

2021. szept. 8. 15:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Ott a drivers cloud progi,ezzel keress drivereket.ha minden kötél szakad akkor egy próbát megér.vannak különféle alaplapi driverek amik esetleg kimaradhattak és szükség lenne rájuk.ha van bios frissítés akkor azt hanyagold,az tényleg az utolsó lehetőség legyen.
2021. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!