Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megoldani...

Hogyan lehetne megoldani Windows 10 alatt? (Másolás)

Figyelt kérdés

Biztonsági mentést szeretnék készíteni, amelyet gyakran frissítek. A HDD-ről átmásoltam minden adatot egy Pendrive-ra.


Azt szeretném, hogyha mondjuk két nap múlva szeretném frissíteni a Pendrive-on lévő biztonsági mentést, átmásolja az új fájlokat és felülírja a módosított fájlokat, de csak azokat.


Azaz ne kelljen mindig minden egyes fájlt, adatot átmásolni a pendrive-ra, hanem ha épp letöltöttem egy filmet és módosítottam két dokumentumot, csak a filmet másolja át és csak azt a két dokumentumot írja felül. Hogyan lehetne megoldani?



2021. szept. 26. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ez automatikusan így működik. Mindaddig amíg a mappastruktúra és fájlnév ugyanaz, akkor rá fog kérdezni a rendszer, hogy különbséget talált (fájlméret, dátum stb), és melyiket tartsa meg. Kiválasztod, hogy a másolás forrását tartsa meg, ezzel felülírja a régit.

Az összes többi fájl amiben nincs változás, rá fog kérdezni, hogy már a célhelyen ezek ott vannak, felül akarod-e írni őket. Azt választod hogy nem, így ezeket kihagyja.

2021. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

növekményes biztonsági mentés a kifejezés, amit keresel...

Egy leírás a sok közül [link]

2021. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
FreeFileSync nevű appot használom erre.
2021. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

"Biztonsági mentést szeretnék készíteni ... egy Pendrive-ra."


Na ezt gyorsan felejtsd el. A Pendrive nem alkalmas e feladatra.

2021. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fejlülírásnál "a régebbiek felülírása"

Total Commander tudom ilyet.


Ilyenkor az utolsó módosítás időpontját is összehasonlítja, és a régebbi változatot felülírja az újjal.

2021. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%
Total Commanderben van a sima másoláson túl fájlszinkronizálás is. De komplexebb feladatra én a FreeFileSync-et használom, ha innen-onnan kell összeszedni a másolandó dolgokat, az egy profil összetétele után 1 kattintással szinkronizál, és sok beállítási lehetőség is van.
2021. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!