Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sikeres Arch Linux telepítéshe...

Sikeres Arch Linux telepítéshez, illetve értelmezéséhez hányas IQ szintre van szükség minimum?

Figyelt kérdés
Az install guide-ot elolvasni nem elég, értelmezni is kéne, hogy legyen róla fogalmam, hogy mit is csinálok egyáltalán. Ott akadok el, hogy nem értem amit olvasok, hiába van meg magyarul is az install guide. Azt mondják, hogy nem nehéz, de ők nyilván valami nagyon okos emberek lehetnek. Ne javasoljatok könnyen telepíthető distrokat, itt most pont az lenne a lényeg, hogy Ubuntu után komolyabbra fordítsam a dolgokat, csak nem vagyok benne biztos, hogy menne-e nekem egyáltalán. Átlag alatti IQ-m van, de szeretnék komolyabban Linuxozni, csak sajnos nem tudom hogyan érthetném meg a működését. Elolvasni 100x is elolvashatom az install guide-ot, de akkor se értenék belőle semmit se.

2021. szept. 27. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy IQ kérdése, mert, ha érdekel, akkor addig csinálod, amíg nem megy. Készíts egy virtuális gépet és próbálgasd azon! A guide-k olvasgatásánál többet ér, ha nekiállsz és ha elakadsz, belenézel a leírásba.
2021. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs IQ szinthez kötve, ha nagyon elakadsz valamiben, és az install guide se segít, kérdezz.
2021. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg részfeladatokra bontani: ha van valami amit nem értesz, akkor szánj némi időt arra, hogy csak azt az egy részt megértsd (google a barátod), és addig ne menj tovább, amíg legalább nagyjából nem sejted hogy az mi lehet.
2021. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82
2021. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos van egy IQ-szint, ami alapján már esélytelen, hogy az ember ezt meg tudja oldani, de ez sokkal inkább függ adott képességektől és elszántságtól, mintsem az intelligenciahányadostól. Meg persze az előismeretektől. Ha valaki életében akkor lát először számítógépet, 150-es IQ-val sem esélyes, hogy elsőre könnyedén sikerüljön neki.

Egyébként ha most kezdesz Linuxozni, és nem vagy egy amolyan technikai csodabogár jellem, akkor én inkább ajánlanék valami "konyhakészebb" disztrót. Igaz, ott sok mindent készen kap az ember, nem kell kézzel felszenvednie a rendszerre, de ettől függetlenül azok is óriási mértékben testreszabhatóak, és azok használatával is lehet a technikai tudásodat és képességeidet gyarapítani.

De természetesen nem akarlak lebeszélni, ha neked Arch kell, akkor hajrá!

2021. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Átlagos (85+) IQ teljesen megfelelő. Az install guide is elég lehet, de érdemes a linkeket is elolvasni belőle, ha gond van. És ne felejts kérdezni.
2021. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!