Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan szinkronizáljam a...

Hogyan szinkronizáljam a bluetooth fülest?

Figyelt kérdés
Adott 1 JBL Free II bluetooth headset, ami tök jól csatlakozik a telefonhoz meg minden, de ha pl videót nézek, úgy hogy, csatlakozva vagyok a headsethez, a hang állandóan késik... A minőséggel nincs gond... Csak ezt a hang késést nem értem... Mit tudnék vele kezdeni? A telefon: Samsung Galaxy A50.

2021. okt. 9. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A késés a BT adatátvitelből adódik, inkább a lejátszóban próbáld a hangsávot annyival előrébb hozni, amennyit késik, így a BT-on jó lesz. Anélkül, a telefon saját hangszóróján, ezzel a beállítással viszont korábban lesz.
2021. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmit, ez normális. A telefonnak kódolnia kell a hangot, hogy a Bluetootht szabvány szerint át tudja küldeni a fülesnek, majd modulálja és átküldi a fülesnek aminek demodulálnia és dekódolnia kell. Ez nem analóg rádiójel, ami közel valós időben működik, hanem digitális, amivel teendők is vannak, hogy meg tudjon szólalni. A digitális tévéadás is késik pár másodpercet az analóghoz képest pont emiatt. Ha van analóg kábeltévéd és katódsugárcsöves tévéd (modern nem jó, mert az nem analóg, csak veszi az analóg jelet és leszimulálja, hogy mit tenne vele egy analóg tévé), azzal közel valós időben fogod látni az adást, míg digitális adásnál némileg később. Ugyan ezt kipróbálhatod egy FM rádióval, az annyira valós időben szól, hogy a tűzijáték zenéjét is úgy közvetítik, ha olyan helyen vagy ahol nem hallani, ha egy sima FM rádiót a 94,8 MHz-re tekersz, hallgathatod. Digitálisan viszont az is csúszik, így online ne hallgasd.
2021. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. 😁
2021. okt. 9. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!