Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megérné a Macbook? Irodai...

Megérné a Macbook? Irodai felhasználásra, egyéb specifikus programok használatához mint pl. Statistica és hasonlók. Jelenleg egy Asus vivobook-ot használok i3-as processzorral és 1TB HDD-vel.

Figyelt kérdés
Megérné inkább a Vivobook-ba tetetni egy SSD-t, vagy inkább egy M1-es Macbook lenne a jobb?

2021. okt. 15. 18:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2021. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megéri ha minden program amit használsz előrhető.

De a Statistica pont nincs mac-re ha jól látom.

2021. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Főként Office-t használok, a Statistica csak egy példa volt, amit használunk.

Word, Excel, Power Point stb.

Ha nem éri meg, akkor indokoljátok meg légyszíves.

Más ötletet is elfogadok

2021. okt. 15. 21:41
 4/8 anonim válasza:
50%

Azért a pénzért találsz Windowsosat is, ami kiszolgálja az igényeidet a következő 3-4-5 évben.

De inkább az SSD, aztán talán jövő ilyenkor gondolkozz el megint rajta, miután kijött az újabb Macbook széria.


Macbook hátrány: új környezet megszokása, program támogatás, ár

2021. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodom a Macbook-on, mert mellette használok iPadet és iphonet is, így sokat nem kellene hozzászokni
2021. okt. 16. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:

iPad és iPhone mobil rendszerek, a MacBookon OSX fut, az teljesen más rendszer, teljesen más kezeléssel és nagyon más, mint a Windows. Igenis meg kéne szoknod egy csomó mindent - nem lehetetlen és nem is biztos, hogy nehéz. Nekem úgy 10 éve néhány ét alatt sikerült átállnom és azóta hozzányúlni se akarok Windowshoz.

Mondjuk én nem is használok semmilyen Microsoft terméket, nincs rájuk szükségem. Csak ezekhez nem igazán látszik indokoltnak a váltás. Mi bajod van a mostani gépeddel, miért akarod lecserélni?


Én egy Inteles MacBook Prót cseréltem M1 MacBook Airre, hozza ugyanazt a teljesítményt hosszabb üzemidővel egy jóval kisebb és könnyebb gépben, nekem megérte a csere. De én előtte is Apple rendszert használtam, nem kellett új dolgokat megszoknom.

2021. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért cserélnék, mert szerintem indokolatlanul lassú. Egy alapból 15 perces Excel feladat eltart 35-40 percig, mert egyszerűen “nem válaszol”, és csak várok és várok. Jönne lassan a diplomaírás és nem szeretném saját magamat az ilyenek miatt hátráltatni, hogy nem tudom írni, mert a technika nem szeretné. Nem tudok interneten rendesen keresni, mert az is “befagy”, hiába minden. Vírus nincsen rajta, heti rendszerességgel futtatok víruskeresést.

Az pedig, hogy ha frissítés van, mind ezek halmozódnak teljes mértékben.

A teljes bekapcsolás kb. 5 perc, ha minden megy elsőre, sokszor az sem.

2021. okt. 23. 05:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Első körben a rendszer frissítése, újra installálás, nagytakarítás és hasonlók ajánlottak. Érdemes lehet a net sebességét, minőségét, stabilitását is ellenőrizni, mert ha a nettel van gond, akkor más géppel se lesz gyorsabb, vagy megbízhatóbb a munka.
2021. okt. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!