Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez/ezek alapján nekivághatok...

Ez/ezek alapján nekivághatok a gép építésnek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sok tapasztalattal/tudással rendelkezem gépépítés terén, igyekeztem utánajárni a dolgoknak, hogy mikből milyet érdemes venni, de még így is picit elveszettnek érzem magam. Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy nem bajlódok a gépépítéssel, hanem szimplán megveszem "prebuilten" , viszont a legtöbb helyen azt olvastam hogy azzal még csak rosszabbul járok, mert túlárazottak és a legtöbb alkatrészt előbb vagy utóbb cserélni kell.

A játékok amikkel játszanék elég nagy teljesítményű gépet igényelnek, ami nekem perpillanat nincs meg, egy laptoppal szenvedek szóval az nem opció hogy az aktuális gépemben cserélgessem az alkatrészeket.

Na,mindenesetre a thevr fórumon rátaláltam a build ajánlóra ,ahol a "performance plus amd"-t néztem ki magamnak.

Vaciláltam eközött és a sima performance amd között, mindenesetre beküldöm mind a kettőt.

Nagyon hálás lennék a segítségért!

(Kb.500ezret rászánnék, bár ahogy el vannak mostanában szállva a videókártya árak ,inkább egy 500 és 600 közötti összeget.)

Performance - AMD: [link]

Performance Plus - AMD: [link]



2021. okt. 24. 23:01
A kérdező szavazást indított:
Performance-AMD
Performance Plus- AMD
Egyik sem-részletezem kommentben
2 szavazat
1 2
 1/11 Kérdező95 ***** válasza:

"Sajnos nem sok tapasztalattal/tudással rendelkezem gépépítés terén"


"Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy nem bajlódok a gépépítéssel"


Most nem értem, tehát akkor most itt az a kérdés hogy ajánljuk-e neked ezt a konfigot, vagy hogy meggyőzzünk hogy összetudod rakni magadnak otthon az alkatrészekből?

2021. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"tehát akkor most itt az a kérdés hogy ajánljuk-e neked ezt a konfigot" bingó, így visszaolvasva picit furán fogalmaztam.
2021. okt. 24. 23:12
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

osszeszerelessel es kerheti ha egyhelyrol veszi

vagy valahol osszeszereltetei bar inkabb jobban jar akkor ha maga rakja ossze

lenyulnak majd dolgokat es kicserelnek

2021. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kérdező95 ***** válasza:
100%

#1

Az első képen 160ezer Forint van hozzárendelve a kártyához, annyiért még hibás 3060at sem lehet kapni, nem hogy új hibátlant


Meg 50ezer Forintos táp, ami 760W wtf egy olyan konfigba amibe egy 550es is tökéletesen megfelelő

2021. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kerdes az hogy aktualisan akkor milyen vga is fog beleferni ha 600 is a kereted

bar igazabol finomitgatni is lehetne rajtuk

mikor frissitetek irtak? Mert ha nagyon regen akkor erdemes is lenne


viszont jo mert igy nagyjabol latod milyen egy aranyos normalis gep


hogy nem sporolsz nagyon lapon tapon hazon

es ami annyira nem latszik hogy cpu ra kell osszpontositani

vga t meg akar hasznaltan de garisat vagy azt veszed mashelyen ha adott helyen nem lesz jo arban eleg jo

persze az lenne legfontosabb, de ujonan kinalat es arak miatt sajnos megsem lehet ra koncentralni annyira mint kene

2021. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 sajnos akkor aligha frissitik :D


tapon nem kell anyit lovagolni van ott tapajanlas resz meg olcsobb konfigok, legolcsobb jot is belelehet tenni es kesz


ipon vagy pcx rol rendeld majd egeszet (kiveve vga ha nincs) vagy hasonlo jo helyrol


Xy4

2021. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kérdező95 ***** válasza:

#1

De azzal a 760as platos táppal akár 4db 3060 kártyát tudna használni bányászatra, azért vagyok felháborodva mert ezt így ajánlják valahol!

2021. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#4

Na igen, jó is lenne ha annyiba kerülne..mondjuk mindkettő tavaly októberben lett posztolva szóval az árak nem aktuálisak.

A 760W már overkill lenne?

#5

Tavaly október/novemberi mind a kettők konfig , az árakat elnézve szerintem nem frissítették azóta.

Amazonon nézegettem a videókártyákat, és az rtx 3060 ti-t 950euróért(kb.350ezerért) vesztegetik. De majd szétnézek más oldalakon is..

2021. okt. 24. 23:27
 9/11 anonim ***** válasza:

A Ryzen5 3600 mint Performance Plus az azért meredek egy kicsit :D


Ritkán ajánlok intelt, de az i5-11400(F) némileg ezért erősebb a játékokban, mint a mezei Ryzen5 3600 és olcsóbb egy 10-essel. Ha nem akarsz később bővíteni ( mondjuk ezzel is tudsz ) akkor teljesen jó ez is.

A 10400F az kb 3600 szint a játékokban és laza 30 000-rel olcsóbb.


Ha a Ryzen5 3600-at vesszük alapnak, akkor a 11400F rendszer olcsóbban erősebb, a 10400F meg jóval olcsóbban tudja kb ugyanazt.


Ha a performance plusz lap+proci árát nézzük az 129 000Ft. Ebből tudsz venni egy 11600K-t és egy alaplapot. A 11600K az bőven az 5600X szintje, alázza a 3600-at.


Fogalmam sincs ki állította össze ezeket a konfigokat,de ezek így értelmetlenek. A Ryzen5 3600 ára nagyon felment, régen is hülyeség volt alá 25 000-nél drágább lapot venni, nem hogy majd 50k-s TUF GAY-ming plust..



Ajánl a 19K-s SSD helyett egy 29K-sat ugyanakkora méretben, de igazából a 19K-s is több mint feleslegesen gyors a játékokhoz. Ha játszani akarsz akkor vegyél egy 1TB-os M2 SSD-t amin elfér az összes aktuális gép és két húnap múlva kukázol mellé valami használt SATA SSD-t vagy HDD-t. Mi a ráknak egy gémer gépbe 2TB-os HDD?


Árban ugyanennyi a 3600-as 2x8GB-os Ballistix, inkább azt venném.


Szerintem ebben a felállásban mindkét konfig teljesen ratyi. Nekem AMD rendszerem van, de a listában szereplő felállásban az AMD-t választani felesleges pénzkidobás.

2021. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ez egy éves ajánlás? Az más, azt hittem friss :D
2021. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!