Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Superfetch-nek van köze a...

Superfetch-nek van köze a gyors start up-hoz (win 8.1 probléma)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, hogy a diskusage nagyon gyakran felmegy 100%-ra vagy éppenséggel ugrál és nagyon lelassítja a gépemet, ami amúgy elég fura, mert csak úgy két hete figyeltem fel erre a jelenségre (pedig semmit nem variáltam a gépen). A win frissítések is le vannak tiltva. Kerestem vírust, malware-t, de semmit sem találtam. Szinte alig van 2-3 progi, ami a rendszerrel együtt indul. Kiiktattam már a vírusirtót is, de semmit nem segít. Ha számít valamit, azt vettem észre, hogy talán akkor kúszik fel 100%-ra, ha sok minden van megnyitva egyszerre (pl: mappák, pdf-ek, oldalak, film stb...). Persze olvasgattam dolgokat és elvileg a "superfetch"-t kéne kikapcsolni, de nem állt össze a kép, hogy ez befolyásolni fogja az am alapból gyors bootolást? Általában a system, service host local system (network restricted) (11)/(9) szokott ugrálni.


Köszönöm előre is a segítséget.



#akad #lassú #Windows 8.1 #disk usage 100%
2021. okt. 25. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Válts SSD-re és elmúlik a problémád.
2021. okt. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézz már rá arra a lemezre egy HDSentinellel.
2021. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Okés, az vmi progi? Sajna nem sokat konyítok a gépes dolgokhoz. :)
2021. okt. 25. 21:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké leszedtem, mit kell nézzek? vagy várjak amíg jelez valamit?
2021. okt. 25. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:

#1 ennek semmi köze sincs az ssdhez. Nálam hdd 8.1-en gyors.


Kondíció meg a másik hány ℅?

2021. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

erre gondolsz?

2021. okt. 25. 22:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem konstant van 100%-on, most is sok minden fut, de most még "jó". Gondolom, ha belassul fog jelezni?!
2021. okt. 25. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a hdd jó.


Lehet köze a Superfatchnak vagy minek a HDD használatához. Nekem 8.1 Prom van 0-25℅ cpu és hdd használatom van a Superfatchhez hozzá se nyúltam.


A Superfatch elméletileg nem befolyásolja, de próbáld ki, legfeljebb visszakapcsolod.

Kapcsold ki, egy próbát megér.

2021. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, csak kicsit félek tőle, elég gáz lenne, ha nem tudnám használni gépet... köszi mindenesetre^^
2021. okt. 25. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!