Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 USB boot nem tölt...

Windows 10 USB boot nem tölt be, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Amikor elindítom a gépet és kiválasztom az USB-t bootolandó eszköznek, csak egy alsóvonás _ ikon 2x bevillan, majd fekete képernyő és betölti az aktuális operációs rendszert (ami Linux Mint jelen esetben).


Nem értem miért nem jön fel a Windows telepítője, már kikapcsoltam BIOS-ban a Secure Boot-ot, átállítottam minden lehetséges paramétert többször próbálkozva, a Windows boot pendrivet is újraírtam FAT32, illetve NTFS rendszerben is, több próbálkozással, de nem vezet megoldásra egyik sem eddig.


A történethez hozzátartozik még, hogy dual bootolva volt a Windows 10 és a Linux Mint a gépemre, de a Linux partíciót töröltem, így elveszett a bootloadere az aktuális windows rendszernek is. Ezt nem sikerült javítanom, de a Linux Mint-et újra sikerült feltelepíteni, tudom használni a gépet, azonban a Linux bootloaderében sem jelenik meg a Windows, ezért szeretném a Windows telepítővel kijavítani a boot sequencet, de sajnos nem érem el a Windows telepítőjét USB-ről.


Minden segítséget nagyon szépen köszönök!



2021. nov. 7. 20:07
 1/6 anonim válasza:
Rufusszal csináltad?
2021. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, mivel Linuxból tudok jelenleg, ezért az abban található beépített lemezíróval. Rufust sajnos nem tudok használni.
2021. nov. 7. 20:24
 3/6 anonim válasza:
Nem tudok segiteni akkor. Lehet hogy rosszul készítetted elő a boot usb-t
2021. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben sikerült a Linux bootba visszacsatolni a Windowst, úgyhogy szerencsére már nincs szükség újratelepítésre. Sajnos így ugyan ott vagyok, ahol voltam korábban, de GRUB újratelepítés és a windows visszacsatolása rá megoldotta a problémát.
2021. nov. 7. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Ventoy-t, Linuxra is van, ami egy bootolható pendrive-ot csinál, amire csak rá kell másolni az ISO-kat, és boot során kiválasztani melyiket akarod indítani.
2021. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

"már kikapcsoltam BIOS-ban a Secure Boot-ot, átállítottam minden lehetséges paramétert többször"


Hát ez a baj..! Azt se tudod mit csinálsz, ész nélkül elállítgatod. :(


Csak rá kell másolni az ISO tartalmát egy fat32 pendrivera és rábootolni. Ennyi. Bios maradhat alapon. Be sem kell lépni telepítéskor a biosba.

2021. nov. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!