Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért folyamatosan 80-85...

Miért folyamatosan 80-85 fokos a processzorom játék alatt?

Figyelt kérdés

Egy Lenovo Legion öt laptopról van szó


És ezzel a összeállítással


RTX 2060 6Gbos kártya, (plusz egy dedikált kártya)

Ryzen-5ös processzor

16 GB RAM

1000 GB SSD



2021. nov. 14. 02:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Mert laptop.
2021. nov. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Megemliteném hogy ezt a Hitman 3 játék alatt tapasztaltam, majdnem maxos grafika mellet (ezt állította be a game bancmark), oké komoly gépigényes játék , komoly gépekre de a laptopom elviekbe az ajánlott gépigényt teljesíti,


Jah és az előbb lejjebb vettem a grafikát minden létezőt teljen így már csak max 55 fokos folyamatos játék mellet de így nem az igazi. És amúgy nem akadt egyáltalán az előzö belálitàssal se egyáltalán ami majdnem maxos volt , úgy valami megoldás komolyan hütő esetleg ,mert amúgyis van alatta egy trust külső ventilátor

2021. nov. 14. 02:25
 3/20 anonim ***** válasza:
És ez miért zavar téged?
2021. nov. 14. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Mert dolgozik. Aki/ami dolgozik hőt termel.
2021. nov. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Bírom" amikor lepontozzátok az embereket...

1-esnek teljesen igaza van: azért ennyire meleg, mert laptop.

Egy vékony gépházba van bezsúfolva kb ugyanaz a technika ami nekem egy bazi nagy házba 8 nagy ventillátorral. Csak a procihűtőmben több a fém mint egy egy egész laptopban mindenestül.

Kicsi laptopból fizikailag lehetetlen olyant építeni ami elég hőt tudna elvezetni. Ráadásul egy öngerjesztő folyamat, mert a laptop a környezetét is felmelegíti maga körül így csak még melegebb levegőt tud beszívni.

A gémer laptopoknál a 85-95 fok a normáls tartomány.

Ha nem tetszik akkor nem lepontozni kell hanem eltakarodni egy számtech boltba és venni egy asztali gépet. :D

2021. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Laptopnál ez normális hőfok, nem kell ezen aggódni.
2021. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Laptopokánl normális.
2021. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
5 én nem pontoztam le senkit, csak egy választ vártam, hogy, ez miért, és hogy probléma e?, illetve hogy mivel lehetne rá segíteni a hütést. És amúgy teljesen igaz dolgokat írtál hogy fizikailag lehetetlen a normális hütés laptop esetében . Ezt el is fogadom. Engem csak a feljebb pár mondattal már említett kérdésekre érdekeltek a válaszok.
2021. nov. 14. 14:11
 9/20 anonim ***** válasza:
Fizikailag is lehetséges a normális hűtés, csak sz@r úgy játszani, hogy kint ülsz a -2 fokos udvaron. Ha a külső hőfokot lejjebb viszed, akkor hidegebb lesz a laptopon belül is :)
2021. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

5 jah és meg volt az oka annak hogy laptopot vettem nem gépet , gondolhatod ha több mint 1500 dolláros laptopot vettem akkor lett volna pénzem gépre is ha azt akartam volna.


3 szimplán csak félek hogy meg hal a laptop és nem egy pár ezer forintotos gépről van szó.

2021. nov. 14. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!