Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akik arra a bátor lépésre...

Akik arra a bátor lépésre szánták el magukat, hogy 15.6 colos laptopjukat 17 colosra cserélték, mennyivel lett jobb az életük? Megérte?

Figyelt kérdés
2021. nov. 30. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Haver, az két collal nagyobb monitor, nem egy retkes zarándokút, se bátorság nem kell hozzá se az életed nem váltja meg.
2021. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lettem milliárdos, se nem okosabb, se nem ügyesebb. Először 15"-esről egy 24"-es asztalira, utána a 17"-es laposra. Először kicsinek éreztem, de megszoktam.
2021. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Melóban egy 15 col körüli előtt vagyok, nap mint nap. Otthon asztalim van, 43 colos monitorral. Szóval ha vennék laptopot, akkor az 17-es lenne. Alapból nagyobb a "ház", jobban elférnek benne a dolgok, jobb a hűtés (gondolom én), meg főleg, nagyobb a kijelző. Sose árt, főleg ha rossz a szemed. Meg ha mondjuk 1080p-ben nézel rajta tartalmat.
2021. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. nov. 30. 15:09
 5/7 A kérdező kommentje:
43 colos monitor az durva.
2021. nov. 30. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ugyan nem laptop, de kijelző:

én évekig készültem és edzettem, külön életvezetési tanácsadóhoz is jártam és pszichológushoz, hogy biztosan készen álljak egy ekkora lépésre és fel tudjam majd dolgozni a vele járó változást. de végül sikerült. SIKERÜLT! lecseréltem a 24"-os fullHD monitort egy 27-esre, ami 2,5K-s (tehát a felbontás is nagyobb). pár hétig nehezebben aludtam utána, de végül megszoktam, ma már teljesen természetesnek tűnik.


amúgy igen, a nagyobb kijelző (pláne ha a felbontás is magasabb) mindenképp megéri.

laptop esetében gondolom a 17-es is csak fullHD, de ettől nagyobbnak nincs is értelme ekkora méretben (kivéve a ppi növelés érdekében, mint pl macbook-nál az élesebb kép) de ha 100%-ös nagyításon használod, akkor valójában a laptop esetében 1920*1080 fölé menni nem praktikus. 14"-es laptopon közel olvashatatlan lesz a szöveg. (persze 125 vagy 150%-on más a szitu, a kép élesebb lesz, de hasznos helyet vesztessz)

Erre jelent megoldást ha minimum 15.6 vagy inkább 17-es laptoppal próbálkozol, mert ott 100%-on is olvasható minden, így több dolog fér el a képernyőn.


A kettő között igazából hordozhatóság szemponjából van különbség, egy ideig használtam 17-eset: cipelni kevésbé praktikus, mert pl a hátitáskámat le kellett cserélni hozzá (a legtöbb táska 14 és 16-oshoz van) tehát pont nem fért bele. Használat szempontjából jobban látható és ha külső monitorral -is- használod akkor kevésbé zavaró a ppi különbség.


Hogy megéri-e? Az csak tőled függ. Ha erre van igényed, vagy nem akarsz miniatűr karaktereket nézegetni, akkor igen érdemes. Ha inkább a kompakt méret számít és látod a 2mm-es betűket is a kijelzőn, akkor nem éri meg váltani.

Továbbá CSAK emiatt lecserélni egy laptopot pedig még kevésbé valószínű, hogy megtérül.

2021. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ekkora laptophoz már bőrönd kell ha hurcolni akarod..


De akkor már olcsóbban kijön egy ITX gép 22" monitorral. Az is belefér ugyanabba a bőröndbe. :)

2021. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!