Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lenovo windows 10 boot failed...

Lenovo windows 10 boot failed probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma reggel itthon hagytam a laptopom hibernációban és este arra jöttem haza, hogy ha bekapcsolom akkor ennyi jön ki:


Default Boot Device Missing or Boot Failed.

Insert Recovery Media and Hit any key

Then Select 'Boot Manager' to choose a new Boot Device or to Boot Recovery Media


Utána próbáltam nézni youtubeon A következőket találtam és próbáltam ki:

1. A setup utilityben átváltoztattam a boot alatt a boot mode-ot UEFI-ről Legacyra. Eredmény: más kinézetű szöveg, de lényegében ugyanaz jött fel.


2. Exit alatt megcsináltam a Load Default Settings-et. Eredmény: semmi.


Érdekes módon az information alatt ott van az ssd száma. Szóval elvileg érzékeli.


Boot alatt nem tudom beállítani, hogy honnan fusson először.


A gép kb 3/4-ed éves. Lenovo IdeaPad 5. Windows 10-es.


Ha lehet, meg szeretném menteni az adataimat. Apukám most halt meg augusztusban és sok kép van a gépen róla (nem kell a lecseszés, hogy le kellett volna menteni).


Köszönöm előre is!


2021. dec. 15. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a gép garanciás még, és a win10 eredeti azaz azzal vásároltad akkor vidd vissza.


Ha te raktad fel a windowst akkor annyit tehetsz , hogy újratelepíted.


Ha több partíció van, vagy külön HDD van amin csak az adataid vannak akkor nincs gond.

Ha viszont 1 partíció van és azon van minden.....akkor ha szerencséd van kiveheted az SSD-t a laptopból bedughatod egy gépbe és átmásolhatod az adataidat.


de ha még Garanciás akkor ne szedd kis az SSD-t mert elvész a garancia

2021. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fölösleges szét szedni. Pendrive-ról elindítasz egy live rendszert és az alól lemented a fontos adataidat egy pendrive-ra, vagy egy külső merevlemezre. Utána telepítheted a windows-t.
2021. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: azt hogy kell?


Első: garanciális és eredeti de nem Mo-n vagyok (ahol vettem a gépet) szóval tökre mindegy sajnos...

2021. dec. 15. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Innen letöltöd a lap alján levő "HBCD_PE_x64.iso" nevű fájlt.

[link]

Ez egy pendrive-ról futtatható Windows.

Ezt az iso fájlt a Rufus nevű programmal kiírod egy 4 gigás, vagy annál nagyobb pendrive-ra.

innen a hordozható változatot töltsd le, nem kell telepíteni se:

[link] filename%3Drufus-3.17p.exe&response-content-type=application%2Foctet-stream

Erről a pendrive-ról indítod a gépet, el fog indulni egy windows renszer. Ha ez megvan, a fájlkezelőben megkeresed a lementendő fájlokat és átmásolod egy külső merevlemezre, vagy egy megfelelően nagy pendrive-ra.

2021. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rossz a Rufus-os link, itt a jó:

[link]

Itt a használata is le van írva.

2021. dec. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!