Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem árulnák már DVD-t...

Miért nem árulnák már DVD-t az üzletekben?

Figyelt kérdés
Régen mindig voltak kitéve DVD lemezek vagy az elektronikás részlegen vagy a pénztárnál lévő polcokra, évek óta viszont már nem láttam ilyet sehol. Miért szűntették be a forgalmazásukat? Igen, tudom, lehet online rendelni, de az a postaköltség miatt csak nagy mennyiségben éri meg.

2021. dec. 28. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Árulnak. Ahol én vásárolok, ott még CD-k is vannak.

De egyébként azért, mert csökkent irántuk a kereslet. A hely meg drága. Ha egy 10-es korong DVD-t 5 napba telik eladni, és van rajta párszáz forint hasznuk, akkor inkább tesznek a helyére olyasvalamit, ami hamarabb elkel, és amin többet keresnek.

Korántsem fellegzett még be az optikai táraknak (bizonyos területeken, pl. irodákban archiválásra ma is a leggyakoribb módszer), viszont az átlagos kereslet tényleg nagyon visszaesett. De webshopokban, ahol nem olyan kardinális kérdés a hely, bőven kapható. És ha jó helyről rendeled (itmedia khm...), a postaköltséggel együtt is jobban jöhetsz ki. Csak mondjuk egyszerre ne 1 darabot rendelj, hanem egy 25-ös csomagot. Kb. egy ezres a postaköltség, a média ára meg feleannyi, mint a boltban.

2021. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Már nem veszi ezeket senki, és nem is nyújt minőségi szórakozást egy 576 pixeles videó, mikor már a 1080p is kifutóban van. Már a torrent release-eknek sem vetélytársa egy DVD-kiadás kb. egy évtizede, nemhogy a streaming szolgáltatásoknak, ahol közvetlenül a tévéden játszol le sok ezer címet tartalmazó adatbázisból filmeket bármilyen fizikai adathordozó nélkül.
2021. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért a streaminget ne vedd ide, sajnos azoknak a bitrátája elég gagyi. A torrentnek még nem annyira, az kb a fele a BD-nek ha 1080p-ről beszélünk, annál nagyobbat meg max a mozivásznon látsz (mármint értelmezhető különbséget), így ott még nem annyira marginális a minőségromlás. A streaming meg még a DVD bitrátájának a felét se éri el, nyilván modernebb kodeket használ, de akkor is majdnem ötször annyi adatot fele adatsűrűségbe belepaszírozni a minőség gyilkosa. Persze tartalomtól is függ, ahol csak két ember áll/ül egymással szemben, nem lesz nagy különbség, de egy látványos, akcióval teli filmnél már látható a romlás. Úgyhogy az optikai adathordozókhoz még nem értek fel, csak hát a kiadóknak több lóvé, ha folyamatosan fizetsz és nem csak egyszer veszed meg, a lóvé meg mindent felülír.
2021. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Kisebb fotóboltban vettem.
2021. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Kevesen veszik már.
2021. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1 Ritkán használok lemezt, ezért nekem felesleges a 25 darab. Évente kb. 2-3 darabra van szükségem, akkor is azért, mert egy rokon megkér rá, hogy írjam ki a fotóit DVD-re. Egy ideig úgy voltam vele, hogy akkor én veszem a lemezt is, de amióta nem találok a boltok polcain, azóta kénytelen vagyok megkérni őket, hogy hozzanak ők inkább. De már ők is kezdik mondani, hogy náluk sincsen már a boltokban (Németország).


"nem is nyújt minőségi szórakozást egy 576 pixeles videó, mikor már a 1080p is kifutóban van"


Ezt nem tartom jó érvnek, mert ha ez lenne az oka, akkor ott van a bluray lemez, tehát azt kéne a DVD helyére tenniük. Na, azt viszont egyáltalán sehol nem árulnak, még szaküzletben is csak külön rendelésre szokott lenni. Halott az egész.

2021. dec. 28. 17:42
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon ritkán keresik az emberek, így a tárolási költségek miatt a legtöbb áruháznak már nem éri meg foglalkozni velük. Azaz több eladást érnek el,ha más termékeket raknak ki a helyükre.
2021. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb szerintem ha vesz egy pendrive-ot és arra másolod neki a képeket.


Eltűnni nyilván teljesen sosem fog a technologia, de alapvetően már nagyon kicsi a piacuk az optikai lemezeknek.


BD esetében is nem a filmek miatt létezik végül a szabvány holott ugye azok miatt fejlesztették, hanem a konzolok adathordozóiként fogy belőlük a legtöbb, már aki még ott is lemezen vásárol.

2021. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
64%

Én innen veszem: [link]

390Ft 10 darab Maxell dvd lemez.

A maxell lemez nálam örökéletű, vannak 10-15 éves lemezeim is amik még mindig működnek.


Elavult vagy sem, de én még mindig használom.

Van külső HDD-m is, de képzeljétek el azt az érzést amikor vannak olyan anyagaid (családi képek, videók, dokumentumok stb) amik pótolhatalanok és bedüglik a külső hdd.

Na ez velem előforult már. Nehogy már azon a 39ft-os lemezen múljon egy biztonsági másolat.

2022. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A biztonsági másolat lényege, hogy mindig van legalább 2 különböző másolatod mindenből, így ha az egyik tönkremegy, a másikat eléred. Ha meg is halna a HDD, akkor ott a lemez és fordítva. Aztán amelyik kiesik azt pótolod és a másikról csinálsz egy új másolatot. Ebből a szempontból pedig már nem számít, hogy a DVD az egyik vagy a másik forrásod, vagy a HDD az elsődleges vagy másodlagos mentési helyed.

Mindaddig amíg csak egy példányban tárolod, az nem biztonsági mentés. A többi pedig már csak preferencia, én például nem bíznám egy 39 forintos lemezre a dolgot, mert pár évente az egészet újra kell másolni az optikai lemezek rövid élettartama miatt (vagy ha kifogsz egy hibás sorozatot, aminél pár év után már reped a műanyag vagy pereg az adathordozó réteg), akkor már inkább 2 HDD (ár-érték-kapacitás arányban és élettartamban is több kört ráver).

2022. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!